درآمد حاصل از دولت الکترونیکی مصر طی COVID-19 به 4 میلیارد EGP در ماه افزایش می یابد

[ad_1]

درآمد حاصل از دولت الکترونیکی در مصر پس از شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) از 1 میلیارد EGP در سال 2020 به 4 میلیارد EGP در ماه افزایش یافت.

به گفته محمد مایت ، وزیر دارایی ، جهش قابل توجه منعکس کننده رشد 250 درصدی سالانه است ، که نشان دهنده قدرت پرداخت الکترونیکی (پرداخت الکترونیکی) و سیستم جمع آوری داده است.

مائیت گفت که مفاد اجرای قانون روشهای پرداخت غیر نقدی به ایجاد پایه های تحول در روشهای پرداخت و جمع آوری الکترونیکی کمک کرده است. این تغییر نه تنها در نهادهای اداری مشاهده شده است ، بلکه شامل پرداختهای غیر نقدی در بخشهای دولتی و خصوصی است.

وزیر اشاره کرد که آخرین مهلت ارائه شده توسط این قانون تا 7 مارس 2021 است و ارگان ها نیز برای هماهنگی مواضع خود از مقررات اجرایی آن تبعیت می کنند. آنها همچنین برای تأمین پرداخت های بدون پول برای کسانی که بدون هزینه اضافی با سایت های جمع آوری سرو کار دارند آشتی می کنند.

وی ادعای خود را تکرار کرد که هیچ هزینه اضافی از شهروندان برای پرداخت الکترونیکی سهم دولت دریافت نمی شود. وی همچنین خاطرنشان کرد که خزانه دولت هزینه های کمیسیون هایی را که برای خدمات پرداخت الکترونیکی از طریق ماشین های جمع آوری هزینه می شود ، بر عهده دارد.

مائیت افزود که با همکاری بخش بانکی ، پرداخت کمک های دولت از طریق دستگاه های جمع آوری پول در آژانس های اداری ، از طریق کد پاسخ سریع (QR CODE) کیف پول های تلفن همراه امکان پذیر شد.

این سرویس جدید با توجه به بحران جهانی بهداشت ، روش پرداخت آسان تر و ایمن تری است ، زیرا دیگر نیازی به استفاده از هیچ کارت بانکی برای پرداخت کمک های دولت نیست.

مائیت گفت: “با فعال سازی سیستم پرداخت الکترونیکی پرداخت و جمع آوری ده مرحله ، طی آن حدود 17000 دستگاه جمع آوری الکترونیکی (GPOS) در مراجع اداری مستقر شدند.” توزیع جغرافیایی و بخش بودجه و عملکرد را در نظر بگیرید. “

وزیر اضافه کرد که حدود 37000 کارت Meeza در فازهای آزمایشی اول و دوم صادر شده است و این وزارتخانه برای تکمیل حدود 5 میلیون کارت Meeza در دوره بعدی در حال رقابت است.

سیستم پرداخت و جمع آوری الکترونیکی در مصر با هدف صرفه جویی در حدود 25٪ از هزینه صدور ارز ، علاوه بر حدود 50٪ از زمان انجام خدمات است. همچنین هدف آن کاهش حجم رویه ها است.

روی هم رفته ، این پس انداز تأثیر مثبتی در رتبه بندی مصر در شاخص های بین المللی ، به ویژه شاخص هایی که میزان رقابت کشورها را اندازه گیری می کنند ، خواهد داشت. آنها به طور خاص به زمینه های انجام آسان و شفافیت مربوط می شوند ، که بر اساس سه محور هزینه ، زمان و رویه ها است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *