درگیری شورشیان با ارتش جمهوری آفریقای مرکزی در حوالی پایتخت

[ad_1]

رسانه های محلی روز چهارشنبه گزارش دادند ، ارتش جمهوری آفریقای میانه در ورودی شمالی پایتخت بانگی به تبادل آتش با مبارزان شورشی مشکوک پرداخت.

این درگیری در منطقه PK12 بگوا ، شهرداری همسایه در شمال پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی ، بانگی رخ داد. سایت خبری Corbeau News Centrafrique به نقل از شاهدان گزارش داد که تیراندازی سنگین و خودکار به گوش می رسد.

صدای شلیک سنگین توسط خبرنگار شین هوا در مرکز شهر بانگی شنیده شد. به گفته منابع نزدیک به جبهه های جنگ که شین هوا با آنها تماس گرفته است ، در Bimbo ، در ورودی غربی بانگی نیز یک جنگ اسلحه رخ داده است.

از اواسط ماه دسامبر ، گروه های مسلح برای آغاز حمله ای علیه دولت دست به دست هم داده اند. اتحاد جدید شورشیان ، به نام ائتلاف میهن پرستان برای تغییر ، قول داده است که علیه بانگویی راهپیمایی کند.
بسیاری از ناظران ائتلاف رابطهای قوی با بوزیزه می دانند كه قبل از آغاز جنبش پس از بطلان نامزدی وی با رهبران شورشی دیدار كرد.

از آن زمان ، درگیری ها بین نیروهای قانونی و شورشیان ائتلاف در چندین شهر در سراسر کشور ، از جمله دکوآ (مرکز شمال) ، بامباری (مرکز) ، بوآلی (غرب) ، امبایکی (جنوب غربی) و باکوما (جنوب شرقی) آغاز شده است.

نخست وزیر جمهوری آفریقای مرکزی ، Firmin Ngrebada ، در یک پست در فیس بوک گفت: “مهاجمان ، که به تعداد زیادی برای تصاحب بانگویی آمده بودند ، به شدت عقب رانده شدند.”

این حمله نشان دهنده تشدید قابل توجهی در مبارزه با گروه های شورشی است که پیرامون انتخابات مورد مناقشه در 27 دسامبر فوران کردند. ماه گذشته ، این گروه ها به شهرهای نزدیک بنگویی حمله کردند ، اما آنطور که در نظر گرفته شده بود به پایتخت نرسیدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *