دست کم 32 دوقلو کشته ، 110 کشته در حملات انتحاری در بازار بغداد

[ad_1]

حسن التمیمی ، وزیر بهداشت عراق گفت ، دست کم 32 نفر در روز پنجشنبه در اثر حملات انتحاری مضاعف در بازار محلی در بغداد ، پایتخت عراق کشته و 110 نفر دیگر زخمی شدند.

التمیمی در بیانیه ای گفت: بیمارستان های بغداد 32 جسد دریافت کرده و 110 زخمی نیز برای درمان بستری شده اند.

وی افزود: “بیشتر مصدومان تحت درمان قرار گرفتند و بیمارستان ها را ترک کردند و فقط 36 نفر برای ادامه درمان باقی مانده اند.”

پیش از صبح ، یک بمب گذار انتحاری کمربند انفجاری خود را در یک بازار شلوغ لباس بیرونی در منطقه باب الشرجه منفجر کرد قبل از اینکه ثانیه ای آن را در چند بازار منفجر کند ، ناشناس بودن.

هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است ، اما گروه افراطی دولت اسلامی (داعش) تا حد زیادی مسئول چنین حملات انتحاری نیروهای امنیتی و مناطق شلوغ از جمله بازارها ، کافه ها و مساجد در عراق است.

ماه ها بمب گذاری انتحاری در بغداد نادر بوده است ، زیرا اوضاع امنیتی عراق پس از شکست کامل جنگجویان داعش در سراسر کشور در اواخر سال 2017 ، بهبود یافته است.

با این حال ، حوادث مرگبار پراکنده هنوز هم در این کشور جنگ زده رخ می دهد ، زیرا پس از آن بقایای داعش در مناطق شهری یا بیابان ها و مناطق سخت ذوب شده و حملات مکرر چریکی را به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان انجام می دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *