دولت انگلیس اقدامات تجاری را برای نقض حقوق بشر در شیانگ جیانگ اعلام کرده است

[ad_1]

روز سه شنبه ، دومینیک راعب ، وزیر خارجه انگلیس ، بسته تدابیری را اعلام کرد تا اطمینان حاصل شود که سازمان های انگلیس نه مشارکت دارند و نه از سو of استفاده از نقض حقوق بشر در سین کیانگ استفاده می کنند.

شواهد نقض فاحش حقوق بشر در منطقه خودمختار چین ، از جمله بازداشت های غیرقانونی و کار اجباری ، در حال افزایش است. این شامل مدارکی از اسناد دولتی مقامات چینی است.

دولت انگلیس بارها و بارها از چین خواسته است تا به این اقدامات پایان دهد و قوانین ملی و تعهدات بین المللی خود را رعایت کند. این اقدامات با هدف ارسال سیگنال روشنی به چین مبنی بر غیرقابل قبول بودن این تخلفات صورت گرفته است.

بررسی کالاهای صادراتی انگلیس به سین کیانگ و معرفی تحریم های مالی برای شرکت هایی که مطابق با قانون برده داری مدرن نیستند اعلام شده است.

اقدامات اضافی شامل افزایش حمایت از مقامات دولتی در انگلستان برای حذف شرکت های درگیر در نقض حقوق بشر از زنجیره های تأمین خود است. این اقدامات در کنار هم به سازمانهای انگلیسی کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنند که در سو the استفاده از مسلمانان اویغور در سین کیانگ سهیم نیستند.

برای مقابله با خطر ورود نیروی کار اجباری به زنجیره های تأمین جهانی به اقدامات بین المللی هماهنگ نیاز است و انگلیس در حال همکاری نزدیک با شرکای خود در این زمینه است. کانادا اعلامیه موازی اقدامات برای کمک به مشاغل کانادایی را برای جلوگیری از کار اجباری در سین کیانگ صادر کرده است.

وزیر امور خارجه دومینیک راآب گفت: “اکنون شواهد مقیاس و شدت نقض حقوق بشر در سین کیانگ علیه مسلمانان اویغور مرتکب شده است.”

وی افزود: “امروز ما اقدامات جدیدی را برای ارسال پیام واضح برای غیرقابل قبول بودن این موارد نقض حقوق بشر و محافظت از مشاغل و مقامات دولتی در انگلیس در برابر هرگونه درگیری و ارتباط اعلام کرده ایم.” این بسته کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ سازمان بریتانیایی ، دولت یا بخش خصوصی ، خواسته یا ناخواسته ، برنده و یا در نقض حقوق بشر علیه اویغورها یا سایر اقلیت ها در سین کیانگ پیروز نمی شود. “

وزیر کشور پریتی پاتل گفت: انگلیس همیشه در برابر کسانی که از نقض وحشتناک حقوق بشر رنج می برند ایستادگی خواهد کرد و امروز ما تدابیری را برای کمک به محافظت از اقلیت در سین کیانگ پیشنهاد می کنیم.

وی افزود: مشاغل و مقامات دولتی باید بیش از هر زمان دیگری هوشیار باشند و اطمینان حاصل کنند که به طور ناخواسته اجازه کار اجباری را در زنجیره های تأمین خود نمی دهند.

وزیر تجارت ، لیز تروس گفت: “این اقدامات جدید نشان می دهد که ما چشم خود را نمی بندیم و یا مشارکت در نقض حقوق بشر در سین کیانگ را تحمل نمی کنیم.”

وی افزود: “کار اجباری در هیچ کجای دنیا قابل قبول نیست”. “این دولت می خواهد برای حمایت از اقدامات مسئولانه و اطمینان از اینکه مصرف کنندگان انگلیسی به طور ناخواسته محصولی را خریداری می کنند که از جنایاتی که ما شاهد آن هستیم علیه اویغورها و دیگران است ، با مشاغل همکاری کند. اقلیت در سین کیانگ. “

به طور خاص ، اقدامات شامل:

  • بررسی کنترل صادرات اعمال شده به سین کیانگ برای اطمینان از اینکه دولت همه کارها را برای جلوگیری از صادرات کالاهایی که می تواند به نقض حقوق بشر در منطقه کمک کند ، انجام می دهد. این بررسی مشخص خواهد کرد که کدام محصولات خاص اضافی تحت کنترل صادرات در آینده خواهند بود.
  • مقررات تحریمی مالی برای سازمانهایی که به تعهدات قانونی خود برای انتشار بیانیه های سالانه برده داری مدرن عمل نمی کنند ، بر اساس قانون برده داری مدرن.
  • دستورالعمل های جدید ، پایدار و دقیق برای تجارت در انگلستان ، که خطرات خاصی را که شرکت های دارای پیوند به سین کیانگ با آن روبرو هستند را مشخص می کنند و چالش های مراقبت موثر در آنجا را برجسته می کنند.
  • دولت در صورت وجود شواهد کافی در مورد نقض حقوق بشر در زنجیره های تأمین ، از کلیه مراجع عمومی در انگلستان جهت استفاده از قوانین تدارکات عمومی برای کنار گذاشتن تأمین کنندگان ، راهنمایی و پشتیبانی خواهد کرد. انطباق برای دولت مرکزی ، نهادهای غیر دولتی و دستگاه های اجرایی اجباری خواهد بود
  • یک کمپین تعامل تجاری به رهبری یک وزیر برای تقویت نیاز تجارت انگلیس به اقدامی برای رفع خطر.

انگلستان با همکاری شرکایی از جمله کانادا اقدامات بین المللی را انجام می دهد تا چین را مسئول اقدامات خود در شین جیانگ بداند. وی همچنین از مطالعاتی که یک پایگاه شواهد برای اقدام ایجاد کرده است ، حمایت کرد و از مشاغل در انگلستان خواست تا با دقت کامل ، اطمینان حاصل کنند که زنجیره های تأمین آن از کار اجباری آزاد است.

وی همچنین بیانیه های مشترک بین المللی درباره سین کیانگ را در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد رهبری می کند. اقدامات آن شامل ارائه آخرین بیانیه است که در اکتبر سال گذشته توسط 39 کشور از جمله آلمان پشتیبانی شد.

انگلستان همچنین اولین کشوری بود که طبق قانون شرکت ها را ملزم به گزارش بردگی مدرن در زنجیره های تأمین خود کرد. رویکرد کانادا و انگلیس به حمایت از حقوق اویغور کمک می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *