دولت بازخورد مثبت صندوق بین المللی پول را درباره پیشرفت اقتصادی مصر تأیید می کند

[ad_1]

نخست وزیر مصر مصطفی مادولی گزارشی درباره اقتصاد مصر که توسط صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) تهیه شده است ، روز یکشنبه بررسی کرد.

این گزارش که توسط وزیر دارایی محمد مایت ارائه شده است ، همچنین اقدامات انجام شده توسط دولت مصر برای مبارزه با اثرات بحران ویروس کرونا (COVID-19) را بررسی می کند.

مائیت گفت: این گزارش گفت: “دولت بیشترین اقدامات را برای محافظت و حمایت از آسیب پذیرترین گروهها و بیشترین بخشهای اقتصادی تحت تأثیر قرار داده و در تلاش است تا اصل شفافیت و افشای اطلاعات در برابر بحران را از طریق ادامه ارتباطات “

وی افزود که هنوز خطرات و چالش هایی وجود دارد ، به خصوص که موج دوم همه گیری ، عدم اطمینان در مورد سرعت بهبود داخلی و جهانی را افزایش می دهد.

مائیت گفت که گزارش صندوق بین المللی پول کمک دولت مصر به افراد و شرکت هایی را که بیشتر تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته اند ستود. این شامل حمایت از مشاغل غیررسمی و همچنین شرکتهای کوچک و متوسط ​​(SME) است. این برنامه همچنین هدف قرار دادن کمک و پشتیبانی از متضررترین بخشهای اقتصاد مصر ، مانند گردشگری ، هواپیمایی کشوری و صنعت را شامل می شود.

وزیر به بررسی گزارش تخصیص منابع اضافی به منظور تأمین غرامت کافی برای کارگران در بخش بهداشت عمومی و افزایش حقوق و کمک هزینه معلمان اشاره کرد. آخرین نکته ، آموزش را به عنوان یکی از ارکان توسعه انسانی و رشد اقتصادی بهبود می بخشد.

صندوق بین المللی پول در گزارش خود از پیشرفت روان در اجرای بودجه عمومی ایالت برای دستیابی به اهداف برنامه اصلاح اقتصادی برای سال مالی (سال مالی) 2020/21 تمجید کرد.

بودجه جاری انعطاف پذیری کافی را برای تأمین هرگونه حمایت اضافی از تیم های کمک های اولیه در موج دوم همه گیری ، با حفظ اهداف مالی برنامه فراهم می کند.

صندوق بین المللی پول همچنین تلاش های دولت مصر برای حرکت به سمت توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست را ستود. این را می توان در موفقیت آن در انتشار اولین 750 میلیون دلار اوراق قرضه سبز مشاهده کرد که برای تأمین اعتبار برنامه های سازگاری و کاهش اثرات تغییر اقلیم مورد استفاده قرار گرفت.

این گزارش می گوید انتظار می رود این اصلاحات توسعه محیطی مصر را بهبود بخشد و فرصتهای شغلی بیشتری را در میان مدت ایجاد کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *