دولت در حال بررسی روند دیجیتالی شدن در دانشگاه ها و بیمارستان های دانشگاهی است

[ad_1]

خالد عبدالغفار وزیر آموزش عالی و تحقیقات مصر و عمرو طلعت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یکدیگر دیدار کردند و در مورد روند دیجیتال سازی در بخش آموزش عالی مصر گفتگو کردند.

این بررسی شامل نظارت بر اجرای سیستم معاینه الکترونیکی ، اتوماسیون بیمارستان های دانشگاهی و دیجیتالی شدن دانشگاه ها بود.

در ابتدای این نشست ، عبدالغفار با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اهمیت این پروژه برای دانشگاه های دیجیتال تأکید کرد.

هدف این پروژه تبدیل دانشگاه های مصر به دانشگاه های دیجیتال و توسعه زیرساخت های ارتباطی آنها است. به نظر می رسد این روند مطابق با برنامه ملی و الزامات دستیابی به تحول دیجیتالی ملی است.

عبدالغفار همچنین علاقه رهبری مصر به پروژه ملی اتوماسیون بیمارستان های دانشگاه را تأیید کرد. هدف این طرح افزایش کارایی خدمات پزشکی و درمانی ارائه شده به بیماران است و برای صرفه جویی در وقت و افزایش تلاش کارکنان بیمارستان طراحی شده است.

این امر با همکاری رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی در همکاری با وزارتخانه های آموزش عالی و تحقیقات و ارتباطات و فناوری اطلاعات مطابقت دارد.

از طرف خود طلعت گفت که همکاری های مداوم و مستمری بین دو وزارتخانه برای اجرای تعدادی از پروژه های یکپارچه وجود دارد. اینها برای بهره گیری از فرصتهایی که فناوریهای دیجیتال برای توسعه سیستم آموزشی دانشگاه و توسعه روند آموزشی فراهم می کنند ، طراحی شده اند.

دولت مصر همچنین به اهمیت تحول دیجیتال برای آموزش و پرورش و با توجه به اجرای استراتژی ساخت مصر دیجیتال علاقه مند است.

طلعت بر مهمترین زمینه های همکاری مشترک بین دو وزارتخانه تمرکز کرد. این موارد شامل پیاده سازی سیستم های اتوماسیون در بیمارستان های دانشگاهی ، علاوه بر سیستم تست خودکار و برنامه های کاربردی برای دانشگاه های هوشمند است. هدف این پروژه تبدیل دانشگاه ها به م institutionsسسات آموزشی دیجیتال و افزایش کارایی زیرساخت های فناوری آنها است.

در این جلسه مراحل تکمیل زیرساختهای فناوری در دانشگاههای مصر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نیازهای دانشگاه برای پشتیبانی آنها از دستگاههای پیشرفته سرور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست روشهای توسعه و افزایش کارایی در برخی از کالجهای دانشگاههای دولتی ، افزایش سرعت اینترنت در دانشگاهها و راه اندازی آزمایشگاههای تخصصی اینترنت اشیا (IoT) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. رویه های تکمیل شده با آزمایشات خودکار پروژه نیز در جلسه مورد بحث قرار گرفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *