دولت در حال بررسی فعال کردن حساب های فرعی در وزارت گردشگری و آثار باستانی است

[ad_1]

وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا ال سعید ، با خالد العانانی ، وزیر گردشگری و آثار باستانی دیدار و در مورد چندین پرونده مشترک بین دو وزارتخانه گفتگو کرد.

در این دیدار ، دو طرف برنامه ها و اهداف در بخش گردشگری و فعال سازی واحد زیر حساب در وزارت گردشگری و آثار باستانی را بررسی کردند.

السید گفت که بخش گردشگری یکی از بخشهایی است که بیشتر در معرض آسیب بحران ویروس کرونا قرار گرفته است (COVID-19). علی رغم این تأثیر منفی ، این بخش همچنان که شرایط را همراه با بهبود نتایج ارزیابی می کند ، از فرصت های توسعه برخوردار است.

این شامل امکان استفاده از افت موقتی تعداد مسافران برای افزایش کارایی بخش از نظر تجهیزات و زیرساخت ها ، در عین افزایش کارایی کارکنان آن و همچنین مسائل ساختاری و فنی است.

السید بر لزوم فعال سازی نقش واحد زیر حساب در بخش گردشگری تأکید کرد. این کشور را قادر می سازد تمام داده های گردشگری را تجزیه و تحلیل کند و یک استراتژی واقع بینانه با اهداف واقع بینانه و قابل دستیابی مطابق با چشم انداز مصر در سال 2030 ایجاد کند.

وزیر اشاره کرد که واحد زیر حساب در تهیه برآوردهای واقع بینانه مربوط به اندازه فعالیت گردشگری و تعیین پیش بینی های لازم برای دستیابی به برنامه ها مفید است.

این واحد همچنین به دولت این امکان را می دهد تا عملکرد بخش گردشگری و همچنین تأثیر آن بر توسعه را با توجه به روابطش با سایر بخشهای اقتصاد ملی ارزیابی کند. این استاندارد سازی منابع داده را با توجه به مفاهیم و روش علمی فراهم می کند.

علاوه بر این ، واحد تجزیه و تحلیل و مقایسه آن را با فعالیت های بین المللی در بخش گردشگری تسهیل می کند تا فرصت های رقابتی گردشگری در مصر را درک کند.

العنانی بر همکاری نزدیک وزارت خود با وزارت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی در تعریف اهداف و برنامه های قبلی ، پوشش برنامه های میان مدت و بلند مدت مطابق با چشم انداز 2030 مصر تأکید کرد.

وزیر همچنین بر علاقه زیاد وزارت گردشگری و آثار باستانی به فعال سازی واحد زیر حساب تأکید کرد. موفقیت آن با: ارائه آمار دقیق و سازمان یافته برای شناسایی سهم واقعی گردشگری در اقتصاد ملی حاصل خواهد شد. تجزیه و تحلیل دستاوردهای بخش ؛ ارزیابی سطح عملکرد پشتیبانی از تصمیمات سرمایه گذاری و فعال سازی و ارتقا گردشگری.

العنانی گفت مصر علی رغم بحران COVID-19 در زمینه های گردشگری و آثار باستانی بسیار موفقیت آمیز بوده و الگوی مهمی برای کار بر اساس علم و برنامه ریزی دقیق ارائه کرده است.

وزیر از کشف اکتشافاتی که در احیای جنبش توریستی که تحت تأثیر همه گیری در سراسر جهان تأثیر دارد ، خبر داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *