دولت مصمم است که شهرک های غیررسمی در شهر سلام: مادبولی را به روز کند

[ad_1]

مصطفی مدبولی ، نخست وزیر مصر روز شنبه گفت که مصر در تلاش است تا به سرعت توسعه و جایگزینی سکونتگاه های غیررسمی در شهر السلام را به پایان برساند.

اظهارات مادبولی هنگام بازدید بازرسی وی از یک پروژه مسکن در شهر السلام که 4800 واحد مسکونی را تأمین می کند ، بیان شد.

نخست وزیر تایید کرد که دولت میلیاردها پوند مصر در طرح ابتکار زندگی شایسته برای توسعه ساختمان های بدون برنامه سرمایه گذاری می کند.

وی خاطرنشان کرد که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور بر توسعه سریع شهرک های خطرناک به عنوان یکی از اولویت های اصلی کشور تمرکز کرده است.

وی بر لزوم انتقال ساکنان این مناطق خطرناک به جوامع مسکونی متمدن که از خدمات مختلفی برخوردار هستند ، تأکید کرد.

مادبولی روند اجرای پروژه را که شامل 134 ساختمان متشکل از 4800 واحد مسکونی ، 475 واحد اداری و 292 واحد تجاری است ، بررسی کرد.

حدود 55٪ این پروژه به اتمام رسیده است و با هزینه 1.7 میلیارد EGP توسط تعدادی از توسعه دهندگان تحت نظارت اداره جوامع شهری جدید (NUCA) در حال اجرا است.

این پروژه همچنین شامل 44 ساختمان متشکل از 1056 واحد مسکونی است که به فروش سرمایه گذاری اختصاص خواهد یافت.

دولت پروژه ای را برای شهرنشینی مناطق غیررسمی ، قابل سکونت و تخلیه افرادی که در آن نیستند ، آغاز کرده است تا یک مصر غیررسمی و بدون شهرک تا سال 2030 داشته باشد.

هدف این طرح توسعه بسیاری از مناطق خطرناک در قاهره است که بیشتر مناطق بدون برنامه مصر را در خود جای داده و ساکنان آن را در خطرناکترین مکانها اسکان داده است. طرح مسکن بخشی از یک پروژه پنج ساله دولت است که در سال 2016 برای تخریب یا به روزرسانی سکونتگاه های خطرناک و جابجایی حدود 850،000 نفر آغاز شده است.

دولت شهرک سازی های غیررسمی را به دو دسته تقسیم کرد که دسته اول خطرناک بودند.

ایهاب محمود الحنفی ، هماهنگ کننده عمومی صندوق توسعه سکونتگاه های غیر رسمی ، گفت که مصر حدود 357 منطقه مسکونی خطرناک دارد که هزینه توسعه آن برای دولت حدود 61 میلیارد EGP است.

بیشتر مناطق بدون برنامه ریزی در پایتخت گسترده مصر شاهد فقیرترین ساکنان این کشور در ساخت خانه های پاره پاره و فاقد امکانات اولیه مانند فاضلاب و آب بوده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *