دولت هلند به دلیل رسوایی مزایای کودک استعفا داده است

[ad_1]

دولت نخست وزیر هلند ، مارک روته ، استعفای وی را در روز جمعه به دلیل رسوایی موسوم به مزایای کودک که در آن والدین به غلط به کلاهبرداری متهم شده بودند ، پیشنهاد داد.

این تصمیم در جلسه کابینه گرفته شد. پنجشنبه شب ، همه احزاب در دولت ائتلاف – VVD (لیبرال های راست) ، CDA (دموکرات های مسیحی) ، D66 (لیبرال های چپ) و ChristenUnie (اتحادیه مسیحی) – قبلاً موضع داخلی خود را گرفته بودند.

استعفا در هفته های اخیر اجتناب ناپذیر به نظر می رسید. روز پنجشنبه ، لودویک آشر ، رهبر حزب کارگر (PvdA) اعلام کرد که از سمت خود به عنوان رهبر PvdA کناره گیری خواهد کرد. او به دلیل نقش خود در رسوایی سود ، مورد انتقاد بخشی از حزب خود قرار گرفت. در کابینه قبلی وی معاون نخست وزیر و وزیر اجتماعی بود.

در 17 دسامبر ، گزارشی از نظرسنجی مجلس در مورد کمک هزینه مراقبت از کودکان منتشر شد. این گزارش نشان داد که تقریباً 30،000 والدین به دروغ بعنوان کلاهبردار شناخته شده و توسط مقامات مالیاتی متهم به سو قصد شده اند ، حتی اگر آنها فقط یک اشتباه کوچک اداری داشته باشند. این گزارش نتیجه گرفت که دولت حمایت قانونی این والدین را در همه سطوح نقض کرده است.

غرامت مالی قربانیان پرداخت می شود ، اما پس از انتشار این گزارش ، بحث در مورد استعفای کابینه مطرح شد. وزرا ابتدا می خواستند درباره محتوای گزارش بحث کنند ، اتفاقی که در هفته های اخیر چندین بار اتفاق افتاده است. روز جمعه ، وزرای دولت برای اولین بار درباره پیامدهای سیاسی این رسوایی بحث کردند و نتیجه گرفتند که استعفا تنها راه نجات است.

بعدا جمعه ، نخست وزیر روته تصمیم خود را در یک کنفرانس مطبوعاتی در لاهه توضیح می دهد.

کابینه سوم روته در 26 اکتبر 2017 روی کار آمد. کابینه دوم وی از 5 نوامبر 2012 تا 26 اکتبر 2017 و اولین کابینه وی از 14 اکتبر 2010 تا 5 نوامبر 2012 بود.

انتخابات عمومی بعدی در تاریخ 17 مارس 2021 برنامه ریزی شده است. تا آن تاریخ ، دولت روت همچنان به عنوان کابینه استعفا باقی خواهد ماند ، این بدان معناست که تمام COVID-19 و سایر مسائل می توانند ادامه داشته باشند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *