رئیس اتحادیه عرب از اجرایی شدن پیمان منع هسته ای استقبال می کند

[ad_1]

احمد ابول گیت ، دبیرکل اتحادیه عرب از اجرای پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای که از 22 ژانویه لازم الاجرا شد ، استقبال کرد.

ابول گیت گفت: اجرای زودهنگام این پیمان یکی از مهمترین موارد مهم در خلع سلاح و منع گسترش سلاح های هسته ای در جهان است.

وی در بیانیه ای ابراز امیدواری کرد که این پیشرفت مرحله جدیدی را باز کند و کاتالیزوری برای افزایش تلاش های بین المللی برای از بین بردن دائمی سلاح های هسته ای باشد.

ابول گیت گفت: “علیرغم تحریم اسرائیل در طول مسیر ، به عنوان ادامه سیاست های خلع سلاح هسته ای و مواضع مخالف تلاش های بین المللی برای خلاص شدن از شر سلاح های جهان هسته ای ، کشورهای عربی از تلاش های بین المللی در روند مذاکره تحت این معاهده حمایت کردند به خصوص خاورمیانه “

وی افزود: زمان تشدید تلاش های بین المللی برای ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای در خاورمیانه فرا رسیده است که کاملاً با اهداف این پیمان همخوانی دارد.

در این زمینه ، ابول گیت هشدار داد که علاقه بین المللی در افزایش الحاق کشورها به پیمان منع سلاح های هسته ای به معنای آن نیست که کشورهای عربی تأخیر بیشتری را برای دستیابی به جهانی بودن پیمان بپذیرند.

این امر به ویژه در مورد اجرای پیمان در منطقه خاورمیانه به دلیل مقاومت ناپذیر اسرائیل در پیوستن به آن و مشمول قرار دادن تسهیلات آن به سیستم پادمان هسته ای آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) اعمال می شود.

به گفته برخی ، ابول گیت گفت این موضوع بین المللی است تا عربی. وی تأکید کرد که پیمان منع سلاح های هسته ای از سیستم خلع سلاح هسته ای پشتیبانی و تکمیل می کند و جایگزین آن نمی شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *