رئیس جمهور السیسی حمایت مصر از ارتقا integration ادغام در سراسر آفریقا را تأیید کرد

[ad_1]

عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر ، حمایت کامل مصر از همه فعالیت های با هدف تقویت ادغام در آفریقا ، به ویژه در اقتصاد و تجارت را تأیید کرد.

سخنان رئیس جمهور السیسی در دیدار وی با ومکله منه ، دبیرکل دبیرخانه منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا (AfCFTA) ، مصطفی مادولی نخست وزیر مصر و وزیر تجارت و صنعت Nevine Gamea

سخنگوی ریاست جمهوری ، بسام رادی گفت که در این نشست روشهای اجرای توافقنامه AfCFTA از زمان آغاز رسمی آن در اوایل ماه جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور مصر همچنین گفت آماده است تا تجارب لازم را برای بسیج منطقه تجارت آزاد فراهم کند. وی خاطرنشان کرد: ثبات برای ایجاد فضای مطلوب برای اطمینان از موفقیت تلاشها و فعالیتهای توافق نامه بسیار مهم است.

وی افتخار خود را برای دیدار با رئیس جمهور ابراز کرد و بار دیگر خواست خود را برای دیدار از مصر به عنوان یکی از اولین سفرهای خود به خارج از زمان توافق ، تأیید کرد.

وی همچنین از نگرانی ها و پیگیری های جدی مصر در مورد روش های آغاز توافق AfCFTA قدردانی کرد. وی گفت مصر از اولین کشورهایی است که توافق نامه را امضا و تصویب کرد و بر نقش اساسی توافق نامه در حمایت از تلاش های توسعه در آفریقا تأکید کرد.

این پشتیبانی را با اتصال بازارهای آفریقا ، احیای مجدد بخشهای صنعتی و کشاورزی قاره و توسعه سیستم اقتصادی فراهم می کند.

من بار دیگر تأکید کردم که می خواهم از تجربه الهام بخش توسعه در مصر برای افزایش کارایی منطقه تجارت آزاد قاره استفاده کنم.

توافقنامه AfCFTA از تاریخ 1 ژانویه 2021 لازم الاجرا شد و 54 امضاكننده بازارهای خود را بر اساس مفاد توافق نامه گشودند.

بازار جدید ایجاد شده توسط این توافقنامه 1.3 میلیارد نفر در آفریقا تخمین زده شده است که تولید ناخالص داخلی (GDP) آن 3.4 تریلیون دلار است. بر اساس گزارش بانک جهانی ، این امکان بالقوه برای نجات 30 میلیون آفریقایی را از فقر شدید دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *