رئیس جمهور مصر ، وزیر دارایی کویت ، در حال مذاکره برای آشتی با قطر است

[ad_1]

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر روز شنبه در قاهره با شیخ احمد ناصر آل محمد الصباح وزیر امور خارجه کویت گفت وگو کرد و در آنجا مصالحه میان قطر و تحریم چهار جانبه عرب از جمله مصر را بررسی کرد.

در این دیدار ، دیپلمات ارشد کویت نامه ای از شیخ نواف آل احمد الجابر الصباح امیر کویت به السیسی را ارائه داد که شامل توسعه اخیر تلاش های میانجیگری کویت برای دستیابی به آشتی بین چهار جانبه ، متشکل از عربستان سعودی و امارات متحده عربی است. ) ، بحرین و مصر و قطر ، ریاست جمهوری مصر گفت.

سخنگوی بسام رادی ، رئیس جمهور مصر در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور مصر” از تلاشهای صادقانه کویت ناشی از نیت های خوب آن در سالهای اخیر برای دستیابی به آشتی مطلوب “تشکر و پشتیبانی خود را ابراز کرد.

در بیانیه آمده است که السیسی همچنین بر اصول ثابت مصر برای دستیابی به آشتی ، همکاری و همبستگی بین اعراب ، از جمله احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها تأکید کرد.

“در پایان جلسه ، توافق شد که رایزنی ها و هماهنگی های مشترک بین مصر و کویت در این زمینه در دوره آینده تقویت شود ، تا همه مواردی که امنیت و ثبات کشورهای عربی را تهدید می کند ، و عرب را حفظ کند. امنیت ملی – رادی افزود.

در اوایل ژوئن 2017 ، عربستان سعودی ، امارات ، بحرین و مصر روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و دوحه را به حمایت از تروریسم و ​​دخالت در امور داخلی آنها متهم کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *