رئیس جمهور مصر السیسی از نماینده ویژه رئیس جمهور غنا پذیرایی می کند

[ad_1]

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر روز سه شنبه با سفیر عنان کاتو ، فرستاده ویژه رئیس جمهور جمهوری غنا ، نانا آدو دانکووا آکوفو آددو دیدار کرد.
در این جلسه عباس کامل رئیس سرویس اطلاعات عمومی شرکت کرد.

به گفته سخنگوی رئیس جمهور باسام رادی ، در این جلسه همکاری های تجاری و سرمایه گذاری بین مصر و غنا مورد بحث قرار گرفت.

دو طرف همچنین با به اشتراک گذاشتن تجربه توسعه جامع خود ، در مورد نقش مصر در حمایت از تلاشهای توسعه غنا گفتگو کردند.

کاتو با تأکید بر روابط تاریخی دو کشور و ملت ، نقش اساسی نقش مصر را به عنوان ستون اصلی ثبات ، امنیت و صلح در قاره آفریقا ارزیابی کرد.

رئیس جمهور مصر با تأکید بر تمایل مصر برای تقویت روابط خود با غنا ، از جایگاه ویژه ای که غنا از مردم مصر برخوردار است ، تأکید کرد. وی افزود: روابط مصر و غنا نمونه ای از همکاری بین کشورهای آفریقایی به نفع ملت هایشان است.

السیسی از مشارکت رئیس جمهور غنا ابراز اطمینان کرد ، زیرا کشورش میزبان دبیرخانه توافق نامه تجارت آزاد قاره آفریقا (AfCFTA) است.

دو طرف توافق کردند که برای اطمینان از عملکرد موثر توافق نامه تجارت آزاد و آزاد و تقویت ادغام اقتصادی و تجاری بین کشورهای قاره ، تلاش های مشترک خود را افزایش دهند.

در طول مبارزات غنا برای استقلال ، كوامه نكروما ، اولین رئیس جمهور غنا ، روابط مستحكمی با كشورهای مغرب برقرار كرد ، كه بعداً گروه كازابلانكا را ایجاد كرد و از ایجاد یك كشور آفریقایی حمایت می كرد.

در این زمینه ، این سند تقاطع غنا و مصر ، پیشگامان استقلال آفریقا را فراهم می کند.
ایدئولوژی سیاسی مشترک بین کوام نکرومه و جمال عبدالناصر رهبر مصر زمینه ایجاد روابط سیاسی بین دو کشور را در طول جنگ استقلال آفریقا و در دوره های بعدی در این قاره فراهم کرد.

علاوه بر این ، ازدواج نکروما با فاتیا نکروما ، مصری در اواخر دهه 1950 و سایر ازدواج های معروف بین غنا و مصری ها به تقویت این رابطه کمک کرد. وی به عنوان همسر كوامه به بانوی اول غنا تازه وابسته تبدیل شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *