رئیس جمهور مصر خواستار ایجاد یک سیستم ضد تروریسم یکپارچه عرب است

[ad_1]

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر روز دوشنبه بر اهمیت استقرار یک سیستم ضد تروریسم یکپارچه مبتنی بر تقسیم نقش ، تبادل تجربیات و به روزرسانی مکانیزم های مبارزه با تروریسم در منطقه عرب گفت.

بیانیه سخنگوی ریاست جمهوری باسام رادی خاطرنشان كرد كه سخنان رئیس جمهور در جریان مشاركت دیجیتالی وی در جلسه افتتاحیه مجمع اطلاعاتی عرب بیان شده است.

رئیس السیسی با استقبال از هیئت های شرکت کننده در این مجمع ، به لزوم فعال کردن مجمع اطلاعاتی عرب به عنوان مکانیزم قوی و حمایتی برای دستیابی به همکاری اطلاعاتی نزدیک در منطقه اشاره کرد.

رئیس جمهور همچنین بر اهمیت اقدام جمعی برای بازگرداندن ثبات در جهان عرب ، به ویژه در کشورهایی که سازمان های تروریستی به دنبال گسترش هستند ، تأکید کرد.

وی گفت که این تروریست ها با پشتیبانی نیروهای خارجی با هدف ایجاد هرج و مرج مورد نیاز برای کنترل توانایی های منطقه عربی پشتیبانی می شوند. وی همچنین از همه شرکت کنندگان در این گردهمایی خواست تا برای غلبه بر اختلافات با یکدیگر همکاری کنند تا منافع جهان عرب و مردم آن محقق شود.

این مجمع توسط عباس کامل ، رئیس آژانس اطلاعات عمومی مصر (GIS) هدایت شد ، وی رئیس جمهور السیسی را به دلیل افتتاح این مراسم تبریک گفت.

کامل همچنین بر اهمیت این مجمع در پیشبرد اقدام مشترک برای دستیابی به امنیت ملی عرب تأکید کرد.

این مجمع با هدف تبادل نظر در زمینه مقابله با چالش های تسریع کننده منطقه عربی ، به ویژه در مبارزه با تروریسم ، ایدئولوژی افراطی و جرایم سازمان یافته است. ما امیدواریم که این مبادله به دستیابی به امنیت و ثبات منطقه ای کمک کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *