رئیس جمهور مصر قبل از اجلاس آفریقا در جلسات شورای اجرایی اتحادیه اروپا شرکت می کند

[ad_1]

سامه شکری ، وزیر امور خارجه مصر در جلسات شورای اجرایی اتحادیه آفریقا (AU) برای آماده سازی اجلاس آفریقا در 6 تا 7 فوریه شرکت می کند.

احمد حافظ ، سخنگوی وزارت امور خارجه ، گفت که این جلسه به چالش های جدی پیش روی اتحادیه اروپا طی یک سال گذشته پرداخته است که عمدتا توسط بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ایجاد شده است.

وی همچنین بر تمایل مصر برای ارائه انواع حمایت از کشورهای آفریقایی خود در مبارزه با این بیماری همه گیر تأکید کرد. علاوه بر این ، مصر مشتاق همکاری با یکدیگر است تا آفریقا سهم مناسبی از واکسن های ویروس را دریافت کند.

حافظ افزود که در این نشست اعتقاد مصر به اهمیت استفاده از پروژه های مشترک برای ارتقا development توسعه منطقه ای و دستیابی به وابستگی متقابل بین مردم قاره ذکر شد.

وی خاطرنشان کرد که پروژه هایی که بخشی از مرحله دوم برنامه اقدام اولویت دار در برنامه توسعه زیرساخت های آفریقا است ، انتظار می رود نقش مهمی در توسعه زیرساخت های این قاره داشته باشند.

حافظ همچنین پیشرفت های حاصل در جلسه اصلاحات مالی و اداری اتحادیه اروپا را برجسته کرد.

وی مجدداً بر تعهد قوی مصر در تقویت سازوکارهای اقدام مشترک آفریقایی ، مطابق با اصول کاملاً مطالعه شده که امنیت و پایداری روند اصلاحات کلی اتحادیه را تضمین می کنند ، تأکید کرد. هدف آنها همچنین دستیابی به منافع و آرزوهای همه کشورهای آفریقایی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *