رئیس سازمان ملل حمله به نیروهای حافظ صلح در مالی ، کشته شدن یک کلاه ایمنی آبی مصری ، زخمی شدن دیگران را محکوم کرد

[ad_1]

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش این کار را انجام داده است به شدت محکوم شد حمله مهلک دیگری به کاروان صلحبانان در مالی ، که یک “کلاه آبی” مرده از مصر برجای گذاشت ، و دیگری روز جمعه به شدت زخمی شد.

این مأموریت اعلام کرد که یک وسیله انفجاری (IED) زیر یک کامیون که بخشی از کاروان لجستیکی مأموریت تثبیت سازمان ملل در این کشور بود ، MINUSMA ، حدود ساعت 3 بعد از ظهر در نزدیکی سالسیت ، در منطقه کیدال منفجر شد.

دفتر سخنگوی سازمان ملل گفت: “دبیرکل عمیقاً به خانواده داغدار و همچنین مردم و دولت مصر تسلیت می گوید.” وی خواهان بهبودی سریع و کامل صلحبان مصدوم است. “

دولت مالی به دنبال بازگرداندن ثبات و بازسازی پس از شکست های پی در پی در اوایل سال 2012 است که کشور را متلاشی کرد ، از جمله کودتای نافرجام ، جنگ مجدد بین نیروهای دولتی و شورشیان Tuareg و تصرف مختصر قلمرو شمالی آن. افراط گرایان رادیکال.

تضعیف نهادهای مرکزی ، از دست دادن اعتماد به سیاستمداران و ظهور رهبران مذهبی که خواستار تغییر بودند از عواملی بود که منجر به کودتای نظامی در مالی در ماه اوت گذشته شد.
فقط این هفته بود که شورای امنیت برای بررسی انتقال به انتخابات جدید تشکیل جلسه داد ، جایی که آنادیف به سفرا گفت که “رسیدن به حداقل اجماع در مورد مبانی صلح و ثبات هرگز دیر نبود ، زیرا آینده مالی در معرض خطر است.”

این هفته مرگبار برای کسانی بود که در خطرناکترین عملیات صلح جهانی خدمت می کردند. روز چهارشنبه ، چهار کلاه ایمنی آبی ساحل عاج در اثر اصابت کاروان آنها توسط IED ، در منطقه وسیع تیمبوکتو در کشور آشفته شمال غربی آفریقا کشته شدند.

MINUSMA در یک خبرنامه اعلام کرد که واکنش شدید نیروهای حافظ صلح مهاجمان ناشناس را مجبور به فرار کرد و کارکنان زخمی با هلی کوپتر تخلیه شدند.

هشدار جنایات جنگی
دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه ای که روز شنبه پس از آخرین حمله توسط عاملان ناشناخته صادر شد ، تأکید کرد که حمله به نیروهای صلح “می تواند یک جنایت جنگی باشد”. سازمان ملل از هیچ کوششی برای حمایت از مقامات مالی در شناسایی و محاکمه عاملان این حمله شنیع دریغ نخواهد کرد. “

وی بار دیگر همبستگی سازمان ملل با مردم و دولت مالی را تأیید کرد.

در یک بیانیه مطبوعاتی که روز شنبه توسط MINUSMA صادر شد ، مهامات صالح آنادیف ، رئیس مأموریت گفت که “با وحشت در مورد حمله بمب منفجره آموخته است” ، گفت که صلحبان مصری در حین تخلیه پزشکی تسلیم جراحات خود شده است. وی با بیان اینکه “در حال حاضر تحت مراقبت های مناسب قرار دارد ،” افزود: در حین امنیت محل ، “یک ماده منفجره دیگر در نزدیکی محل انفجار پیدا و سپس خنثی شد.”

کلاه آبی “برای صلح درگذشت”
آنادیف ، نماینده ویژه سازمان ملل گفت که وی هرگونه عملیات نظامی را با هدف “فلج کردن عملیات MINUSMA در زمین و تأثیر بی رویه بر پرسنل سازمان ملل ، شرکای آن یا غیرنظامیان بی گناه” محکوم می کند.

وی با ادای احترام به حافظ صلح مصر ، خاطرنشان كرد كه وی “برای صلح در مالی در انجام مأموریت خود درگذشت” و به مصر ، خانواده و برادران مسلح خود تسلیت گفت. وی “در این مصیبت دردناک” از همه کارمندان MINUSMA در مورد حمایت کامل خود اطمینان داد.

وی همچنین برای پسر مصدوم آرزوی بهبود سریع و کامل کلاه ایمنی کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *