رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از اجماع لیبی درباره نامزدهای قدرت اجرایی استقبال کرد

[ad_1]

موسی فکیه رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا روز سه شنبه از اجماع مجمع گفتگوی سیاسی لیبی (LPDF) درباره نامزدهای شورای ریاست جمهوری و دولت واحد ابراز خرسندی کرد.

LPDF در حال حاضر تحت نظارت سازمان ملل (سازمان ملل) با حضور 75 نماینده از همه احزاب لیبی در ژنو برگزار می شود. در این مجمع که در 5 فوریه به پایان می رسد ، انتظار می رود مدیر موقت جدید از لیست 45 کارمندی انتخاب شود.

فقيه تعهد مداوم اتحاديه اروپا را براي “حمايت و همراهي مردم ليبي در مسير صلح ، سازش و بازسازي” تکرار کرد.

در بیانیه ای که در وب سایت سازمان پان آفریقایی منتشر شد ، فقیه به LPDF و مردم لیبی تبریک گفت زیرا اعضای مجمع دور جدید انتخاب سران دولت و شورای ریاست جمهوری را آغاز کردند.

نمایندگان منتخب تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در 24 دسامبر 2021 مسئولیت اطمینان از انتقال مسالمت آمیز را بر عهده خواهند داشت.

فقیه شفافیت فرآیند در معرفی نامزدها برای رهبری جدید واحد دولت انتقالی را که شامل مناصب اجرایی است ، ستود.

اتحادیه عرب و اتحادیه آفریقا روز دوشنبه در بیانیه مشترکی پس از نشست خود در قاهره ، پایتخت مصر ، گفتند که افزایش تلاش برای حمایت از احزاب در لیبی مهم است. این حمایت برای اطمینان از کامل شدن این احزاب در مسیر حل مسالمت آمیز بحران لیبی از همه جنبه ها فراهم خواهد شد.

LPDF روز سه شنبه ادامه یافت ، برای دومین روز متوالی ، در حالی که سازمان ملل خوش بینی زیادی نسبت به پیشرفت حاصل شده در پایان دادن به شکاف شرق و غرب که لیبی سالهاست تجربه می کند ابراز داشت.

استفانی ویلیامز ، نماینده فعلی سازمان ملل در لیبی ، پیشرفت های اخیر در گفتگوهای سیاسی لیبی را ستود.

روز دوم بحث های این مجمع به نامزدهای ارائه دهنده برنامه های خود اختصاص داشت که دارای قابلیت گسترش تا روز چهارشنبه است. انتظار می رود روند انتخاب در پایان هفته انجام شود.

در مجموع 24 نامزد برای ریاست جمهوری کاندید می شوند که 21 نامزد نخست وزیری هستند. شورای ریاست جمهوری از سه پست یعنی رئیس جمهور و دو معاون تشکیل خواهد شد.

سازمان ملل متحد وعده داده است که روند انتخاب نمایندگان اجرایی در لیبی باز و شفاف خواهد بود.

در سخنرانی های خود با تمرکز بر برنامه های روز دوشنبه ، نامزدهای شورای رئیس جمهور بر اهمیت پرونده سازش برای موفقیت دوره گذار تأکید کردند. این برنامه قرار است تا 24 دسامبر 2021 که انتخابات برگزار می شود ، ادامه داشته باشد.

متقاضیان در مورد جبران خسارت و بازگشت آوارگان به خانه هایشان بحث کردند. آنها همچنین متعهد شدند که به تاریخ انتخابات عمومی 24 دسامبر پایبند بمانند ، در حالی که تأکید کردند که آنها برای دستیابی به انتقال صاف قدرت که مردم انتخاب می کنند ، تلاش خواهند کرد.

در انتخاب فرمانده کل ارتش ، اکثریت نامزدها گفتند که این مسئله با تکیه بر موفقیتی که به دست آورده و دستیابی به توافق آتش بس ، به کمیته مشترک نظامی 5 + 5 سپرده خواهد شد. .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *