روند صلح خاورمیانه باید اصلاح شود: رئیس اتحادیه عرب

[ad_1]

احمد ابول گیت ، دبیرکل اتحادیه عرب گفت که روند صلح خاورمیانه باید اصلاح شود و یک روند صلح واقعی باید آغاز شود.

وی تأیید کرد که فلسطینیان در طی چهار سال گذشته تحت فشار بی سابقه ای توسط دولت برکنار آمریكا در زمان رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ مورد فشار قرار گرفته اند.

ابول گیت ، اظهارات وی در روز چهارشنبه در سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل افزود که مسئله فلسطین مورد نوعی بی توجهی عمدی قرار گرفته است.

جلسه شورای امنیت مجازی با هدف بررسی وضعیت خاورمیانه از جمله در سرزمینهای اشغالی فلسطین برگزار شد. به ریاست تونس و با حضور وزرای خارجه عالی رتبه از فلسطین ، روسیه ، ایرلند و نروژ برگزار شد.

ابول گیت در سخنرانی خود گفت كه جامعه بین الملل به نمایندگی از شورای امنیت سازمان ملل متحد بر سر اینكه یك راه حل دو كشور تنها فرمول قابل قبول برای پایان دادن به درگیری بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها باشد ، اتفاق نظر باقی مانده است.

وی همچنین گفت که دوره پیش رو مستلزم تلاش مشترک همه کشورهای درگیر صلح در خاورمیانه است. این تصمیم دو کشور را با منابع بین المللی شناخته شده و مورد توافق تأیید می کند.

ابول گیت گفت: “ما منتظریم دولت جدید ایالات متحده اقدامات و سیاست های نامطلوب را اصلاح کند و برای بازسازی روند سیاسی به روشی مثمر ثمر تلاش کند.”

وی خاطرنشان كرد كه این امر بار دیگر به مردم فلسطین امید می بخشد كه جامعه جهانی تلاش والای خود و مبارزه طولانی مدت خود را برای آزادی و استقلال توجیه كند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *