زمین لرزه در اندونزی حداقل 37 کشته و صدها زخمی برجای گذاشت

[ad_1]

یک مقام رسمی و دو نفر از بهترین امدادگران گفتند: تعداد کشته های زلزله 6.2 ریشتری که اوایل روز جمعه در استان سولاوسی غربی اندونزی رخ داد با صدها زخمی به 37 نفر رسید.

باگوس پوروهیتو ، رئیس آژانس ملی جستجو و نجات گفت ، بیش از 10 هزار نفر مجبور به تخلیه شده اند زیرا زلزله خانه ها ، ساختمان های اداری ، هتل ها ، بیمارستان ها و مراکز خرید را در شهر ماموجو و منطقه مژنه تخریب کرده است.

محمد ریزال ، رئیس خدمات جستجو و نجات سولاوسی جنوبی ، که چهار تیم نجات وی در روند تخلیه شرکت دارند ، گفت که در ادامه عملیات جستجو و نجات ، در مجموع 29 جسد در شهر ماموجو کشف شده است.

طبق آژانس ملی مدیریت حوادث ، شمار کشته شدگان در منطقه مادژنه به 37 نفر رسیده است.
وی به شین هوا گفت: “کارمندان ما در صحنه گفتند که اجساد بیشتری در ماموجو پیدا شده است.”

برای منطقه ماژنه ، امدادگر گفت که او فقط گزارشی در مورد تعداد زخمی ها دریافت کرده است.

ریزال گفت: “در مجموع 189 نفر به شدت زخمی شده و 214 نفر دیگر نیز در منطقه مگنه جراحات جزئی دیده اند. اطلاعات مربوط به مجروحان در شهر ماموجو هنوز در دسترس نیست.”

به گفته وی ، برای از بین بردن آوار به واحدهای بیشتری از تجهیزات ماشین آلات سنگین نیاز است.

در همین حال ، رئیس آژانس هواشناسی ، اقلیم شناسی و ژئوفیزیک ، Dvikorita Karnavati ، روز جمعه درباره احتمال وقوع یک زمین لرزه شدید و سونامی هشدار داد.
کارناواتی گفت: “ساختار مواد و سنگ های زیر زمین پس از 28 بار زمین لرزه ناپایدار یا ضعیف هستند و می توانند باعث رانش زمین در زیر آب و ایجاد سونامی شوند.”
وی گفت که مردم باید فوراً هنگام وقوع یک زمین لرزه شدید از ساحل دور شوند ، زیرا سونامی ممکن است ظرف دو یا سه دقیقه پس از زلزله رخ دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *