سازمان ملل خواستار دسترسی بشر دوستانه بدون مانع به Tigray اتیوپی است

[ad_1]

روز چهارشنبه ، سازمان ملل خواستار دسترسی بشر دوستانه بدون مانع به منطقه Tigrei در حبشه درگیر در اتیوپی شد ، زیرا انتظار می رود شورای امنیت در این باره مشاوره های بسته داشته باشد.

استفان دوجاریک ، سخنگوی سازمان گفت ، دسترسی بشردوستانه به Tigray همچنان محدود است دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش.

خیلی کم مجاز است. وی به خبرنگاران گفت که کاروانی وجود داشت که اجازه دسترسی به برخی از اردوگاه های پناهندگان را داشت. “آنچه ما نیاز داریم این است که بتوانیم بدون هیچ گونه مانعی به آنجا وارد شویم ، بدون اینکه مجبور باشم ، برای هر کامیون ، برای هر جعبه (کمک) مذاکره کنیم.”

وی در جلسه توجیهی مطبوعاتی روزانه گفت که سازمان ملل باید با دولت فدرال اتیوپی همکاری کند و از طریق آن کمک های بشردوستانه را به Tigrei برساند. “این همان جوری است که باید باشد. اما یک نیاز بشردوستانه جدی در Tigrei وجود دارد و در حال حاضر ما قادر به دسترسی به افرادی نیستیم که باید به آنها دسترسی پیدا کنیم. “

از زمان آغاز عملیات نظامی دولت اتیوپی در ماه نوامبر سال 2020 علیه جبهه خلق برای آزادی تیگره ، که بر شمالی ترین ایالت Tigrei ، اتیوپی حاکم است ، اوضاع بشردوستانه در Tigrei بدتر شده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) روز دوشنبه گفت محدودیت های دسترسی به اتیوپی به دلیل درگیری های مداوم و بوروکراسی اداری همچنان باعث افزایش فوری کمک های بشردوستانه و جلوگیری از حمایت های نجات دهنده مردم می شود.

دسترسی به خدمات اساسی ، معیشت و پول نقد در مناطق وسیعی از منطقه همچنان محدود است. از ماه نوامبر سال 2020 دو اردوگاه پناهجویان غیرقابل دسترسی هستند. OCHA گزارش داد که گرسنگی در حال افزایش است و سیستم بهداشتی نیز فروپاشیده است.

دفتر گفت: دسترسی به ویژه در مناطق روستایی ، جایی که 80 درصد از جمعیت Tigrei قبل از شروع درگیری زندگی می کردند و بسیاری از افراد دیگر پناه گرفته اند ، محدود است.

در بیانیه آمده است ، اگرچه ده ها کامیون حامل کالاهای بشردوستانه به Tigray بسیج شدند ، اما بیشتر افراد مهم برای انجام توزیع و اطمینان از یک پاسخ اصولی و بر اساس نیاز قادر به سفر به منطقه نبودند.

انتظار می رود شورای امنیت اوضاع بشردوستانه در Tigrei تحت “هر تجارت دیگری” را در یک مشاوره غیرعلنی بعد از ظهر چهارشنبه مورد بحث و بررسی قرار دهد. انتظار می رود مارک لاوکاک ، معاون دبیرکل امور بشردوستانه ، اعضای شورا را در این باره توضیح دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *