سازمان ملل نامزدهای دولت انتقالی لیبی را تا زمان رای گیری در پارلمان لیست می کند

[ad_1]

سازمان ملل گفت ، مذاکره کنندگان صلح مورد حمایت لیبی لیستی از نامزدهایی را که می خواهند یک دولت انتقالی را رهبری کنند تأیید کرده اند.

سازمان ملل افزود که نامزدهای موفق بخشی از رهبری انتقالی خواهند بود که کشور آفریقای شمالی را برای انتخابات ملی در اواخر سال 2021 آماده می کند.

دولت موقت آمادگی برای رأی گیری را کنترل می کند که هدف آن پایان دادن به یک دهه آشوب و درگیری است که لیبی را در وسط قرار داده است. این درگیری همچنین بر صادرات حیاتی نفت که اقتصاد لیبی به آن وابسته است ، تأثیر گذاشته است.

75 مذاکره کننده در سوئیس از چهره های منطقه ای و قبیله ای گرفته تا نمایندگان جناح های سیاسی متغیر بودند. آنها هفته آینده برای انتخاب یک شورای ریاست جمهوری سه نفره و نخست وزیر رای خواهند گرفت.

بر اساس لیست سازمان ملل که روز شنبه منتشر شد ، 24 نامزد برای سه پست شورای ریاست جمهوری در دسترس هستند ، در حالی كه 21 نامزد برای تصدی پست نخست وزیری رقابت می كنند.

با پیشرفت مذاکرات مورد حمایت سازمان ملل ، بسیاری از لیبیایی ها از این ترس دارند که رقابت برای پست ها هنوز نبردهای جدیدی را در پی داشته باشد ، آتش بس که از ماه اکتبر تاکنون عمدتاً برقرار است ، آشکار می شود.

لیبی از زمان برکناری معمر قذافی ، رهبر پیشین در سال 2011 ، از هم پاشیده شده است ، یکی از چندین مستبد که پس از دهه ها حکومت در قیام هایی که جهان عرب را در برگرفته است ، برکنار شد.

لیست نامزدهای تأیید شده شامل: آگویلا صالح ، رئیس پارلمان شرقی ، وابسته به نیروهای مسلح عرب لیبی (LAAF) ؛ وزیر کشور دولت موافقت ملی (GNA) فاتی باشاگا ؛ صالح نامروش وزیر دفاع ؛ و احمد مایتگ معاون نخست وزیر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *