سرمایه گذاری خرد در مصر 42.7 میلیارد EGP در ماه سپتامبر گزارش کرد

[ad_1]

طبق گفته مونا ذولفیکار ، رئیس فدراسیون خرد مالی مصر ، معاملات مالی خرد در مصر در سه ماهه سوم (Q3) سال 2020 به 42.7 میلیارد EGP رسیده است. ارقام سه ماهه رشد 7 درصدی را برای این بخش نشان می دهد.

مونا ذولفیکار ، رئیس فدراسیون اقتصاد خرد مصر
مونا ذولفیکار ، رئیس فدراسیون خرد خرد مصر

ذولفیکار اضافه کرد که پایگاه ذینفعان در سه ماهه سوم سال 2020 با 0.5٪ افزایش به 3.9 میلیون مشتری رسید.

بخش غیر بانکی ، شامل انجمن های جامعه مدنی ، سازمان های غیردولتی (NGO) و شرکت های سرمایه گذاری خرد با نظارت سازمان تنظیم مقررات مالی (FRA) ، در سه ماهه سوم سال 2020 حدود 3.1 میلیون مشتری بودجه تأمین کرد.

این منعکس کننده نرخ رشد 0.9 درصدی در تعداد مشتریان است ، با افزایش بودجه 3.7٪ به 17.8 میلیارد EGP در دوره مقایسه.

ذولفیکار خاطرنشان کرد: مانده های مالی خرد تا 100000 EGP که مستقیماً توسط بانک ها اعطا می شود در سه ماهه سوم سال 2020 با 9.7٪ افزایش به 24.9 میلیارد EGP رسیده است. پایگاه مشتری در بخش بانکی 833،000 مشتری را به ثبت رسانده است که در دوره مقایسه اندکی 0.9٪ کاهش نشان می دهد.

این رشد سرمایه های خرد را ناشی از تلاش های نهادهای دولتی و راه حل های سریع و انعطاف پذیر است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا ویروس جدید (COVID-19) به کار گرفته شده است.

آنها با تعهد م institutionsسسات مالی خرد در برابر پادمان های اعلام شده توسط دولت و FRA پشتیبانی می شوند.
ذولفیکار افزود که اقدام دولت برای گسترش مفهوم شمول مالی و اقدامات جدی برای دیجیتالی کردن خدمات مالی برای محیط کسب و کار ضروری است. در نهایت ، این امر به نفع اقتصاد ملی انجام می شود.

این انتظار می رود که در کل صنعت بهبود یابد ، به ویژه پس از تصویب قانون 201 № 2020 اصلاح برخی از مقررات قانون 141 of 2014. آنها به طور مستقیم در ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و تأمین مالی بیشتر که می توانند مفید باشند کمک می کنند. از شرکتهای متوسط ​​، کوچک و خرد (SME).

ذولفیکار بر نقش اصلی شرکتهای کوچک و متوسط ​​(SME) در حمایت از اقتصاد تأکید کرد. برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) بیان می دارد که 99٪ کل پروژه های بخش خصوصی در مصر را در اختیار این شرکت ها قرار داده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *