سفیر مصر در کانادا تجربه COVID-19 را در دانشگاه کنکوردیا بررسی می کند

[ad_1]

احمد ابوزید ، سفیر مصر در کانادا ، در کنفرانس سالانه کالج جان مولسون در زمینه تجارت بین الملل در دانشگاه کنکوردیا ، تجربه کشورش در زمینه مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) را مرور کرد.

این کنفرانس که توسط نخست وزیر کانادا جاستین ترودو افتتاح شد ، در عمل برگزار شد. این مقاله بر روی تجربه چندین کشور در زمینه مقابله با اثرات بحران بهداشت جهانی و همچنین تأثیر همه گیر بر دیپلماسی و روابط اقتصادی بین الملل متمرکز شده است.

ابوزید در سخنرانی خود ، جنبه های مختلفی از تجربه مصر در مقابله با بحران را به طور کلی مرور کرد ، از تدوین و اجرای یک برنامه یکپارچه. این امر با پیامدهای اقتصادی ، اجتماعی و بهداشتی همه گیری روبرو است.

همچنین بخشی از این طرح اجرای اقدامات پیشگیرانه برای محدود کردن شیوع ویروس بود که با مشارکت ارگانهای دولتی مربوطه انجام شد. وی به طور خاص اولویت را به احیا و توسعه بخش بهداشت و درمان داد.

وی همچنین در سطح منطقه ای و بین المللی تلاش کرد تا از شنیدن صدا و خواسته های کشورهای آفریقایی و در حال توسعه اطمینان حاصل کند. این تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که حقوق این کشورها برای دستیابی برابر به حمایت های پزشکی و اقتصادی برای مقابله با بیماری همه گیر محفوظ است.

در طول این کنفرانس ، ابوزید بر ویژگی های تجربه مصر در ایجاد تعادل بین اجرای اقدامات احتیاطی لازم و حفظ فعالیت اقتصادی تا حدی که از تأثیرات چند برابری بیماری همه گیر بر زندگی مصریان جلوگیری کند ، تأکید کرد. این توانایی کشور را در دستیابی به نرخ رشد مثبت طی یک سال گذشته تقویت کرده است.

ادامه رشد اقتصادی مصر ، علیرغم تأثیرات همه گیری ، توسط آژانسهای رتبه بندی بین المللی و بانک جهانی مورد ستایش گسترده قرار گرفته است ، به ویژه که این منطقه فقط در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) قرار دارد.

سفیر می خواست به س questionsالات شرکت کنندگان در مورد درسهای آموخته شده از این بحران جهانی پاسخ دهد. وی توضیح داد که COVID-19 بسیار بزرگتر از یک بحران ساده بهداشتی بوده و نیاز به تغییر جهت اولویت های ملی و بین المللی است.

همچنین اولویت دادن به بخشهای بهداشت و حفاظت اجتماعی بسیار ضروری بود. این امر نشان دهنده عدم تطابق آشکار توانایی هر کشور در کنار آمدن با بیماری همه گیر است که خواستار مسئولیت مشترک بین المللی است.

این همکاری می تواند از توانایی کشورهای کم توسعه یافته ، توزیع عادلانه واکسن و تبادل تجربه و بهترین روش ها بین کشورها پشتیبانی کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *