سود حاصل از فروش 24٪ سهام امان می تواند به 400 میلیون EGP برسد: منبع

[ad_1]

یک منبع به روزنامه دیلی نیوز مصر گفت که سود حاصل از فروش اخیر 24٪ سهام امان به بانک ملی مصر (NBE) برای خدمات مالی غیر بانکی (ANBFS) می تواند حدود 400 میلیون EGP باشد.

ارزش کل کسب 480 میلیون EGP است و پول سود سرمایه احتمالاً در این ماه دریافت خواهد شد.

بخشی از درآمد می تواند برای تقسیم سود تقسیم شود که تصمیم گیری در اختیار شورای حکام است که بیشتر آنها باید برای کاهش اهرم استفاده شود. بدهی خالص Raya Holding ، شرکت مادر ANBFS ، در حدود 4.5 میلیارد EGP است.

این منبع افزود که پس از فروش ثانویه سهام ، ANBFS با افزایش سرمایه 240 میلیون EGP ، سرمایه خود را به 615 میلیون EGP افزایش می دهد و کلیه سهامداران از جمله RAYA سهام خود را حفظ می کنند. RAYA گزارش IFA را تخمین زده است که ANBFS را 1.76 میلیارد EGP تخمین زده است که مبلغ آن 46.8 EGP / سهم است.

ANBFS سه زمینه اصلی دارد: امان برای خدمات مالی. امان برای سرمایه گذاری خرد؛ و امان برای پرداخت های الکترونیکی. تجزیه و تحلیل برآورد به این معنی است که: Aman برای سرمایه گذاری خرد دارای ارزش 791 میلیون EGP است. ارزش آمان برای خدمات مالی 436 میلیون EGP است. و امان برای پرداخت های الکترونیکی 501 میلیون EGP ارزش دارد.

در مورد امان برای پرداخت های الکترونیکی ، ارزیابی EGP501m قبل از شیوع ویروس کرونا (COVID-19) مورد توافق هر دو طرف بود ، بنابراین اگر در سال 2020 دوباره تجدید نظر شود ، ارزیابی می توانست بسیار بالاتر باشد

این شرکت در حدود 95000 نقطه فروش (POS) دارد ، با فروش کلی 10 میلیون EGP-11 میلیارد EGP در سال 2020 تخمین زده می شود و احتمالاً سودهای اندکی را در سال 2020 گزارش خواهد کرد.

Aman Microfinance دارای مجموع سرمایه گذاری 1.1 میلیارد EGP ، سرمایه سهام 150 میلیون EGP (وام ها تا 10 برابر قابل تمدید است) و در حال حاضر سودآوری دارد. Aman Financial Services دارای سبد سهام 750 میلیون EGP و سرمایه سهام 25 میلیون EGP است ، اما در حال حاضر ضرر می کند.

ANBFS در روند برنامه ریزی برای سال 2021 ابتکارات ابتکاری دارد ، از جمله تصویب تصویب شده توسط سازمان تنظیم مقررات مالی (FRA) برای مجوز جدید اوراق بهادار در سه ماهه اول (Q1) 2021.

انتظار می رود علاوه بر یک شرکت تأمین مالی شرکت کوچک و متوسط ​​(SME) ، دومین شرکت مالی مصرف کننده نیز راه اندازی شود. ANBFS قصد دارد در آینده نزدیک در بورس سهام مصر (EGX) منتشر کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *