“سگ های رزرو” هولو کلیشه های بومی را در هم می شکند

[ad_1]

تولسا ، اوکلا – دو کارگردان بومی کارتون ها و کلیشه های بومیان آمریکا را که از اولین روزهای سینما و تلویزیون اغلب نقش های فرعی را بازی می کنند یا به عنوان قاتلان خونخواری که مانع گسترش سفیدپوستان در غرب می شوند ، نشان می دهند.

استرلین هارجو ، کارگردان فیلم Seminole و Muscogee در اوکلاهما ، با تایکا ویتی ، کارگردان مائوری از نیوزلند ، در “Reservation Dogs” (مجموعه رزرو سگ ها) ، مجموعه جدیدی که روز دوشنبه در Fox’s FX پخش می شود ، با بازی چهار نوجوان بی ادب و ناسزا گفتگو کردند. و راه خود را برای بزرگسالی در یک شهر روستایی اوکلاهما می دزدند. این شبکه به طور کامل در منطقه حفاظت شده Muscogee Nation در شرق اوکلاهما فیلمبرداری شده است و می گوید این کمدی نیم ساعته اولین برنامه تلویزیونی کابلی است که در آن همه فیلمنامه نویسان ، کارگردانان و شخصیت های معمولی این سریال محلی هستند.

هارجو ، کارگردان “Soft” و “Barking Water” در جریان اولین نمایش این هفته این سریال در تولسا گفت: “زمان آن فرا رسیده که بتوانیم یک داستان واقعی درباره افراد واقعی از طریق کمدی بیان کنیم.” “حدود 130 سال سینما وجود دارد و ما در نهایت خود را به عنوان یک انسان نشان می دهیم ، که نباید رادیکال باشد ، اما امروز کاملاً رادیکال است.”

دیوری جیکوبز ، بازیگر موهاوک از کبک کانادا که نقش یکی از شخصیت های اصلی این نمایش را بازی می کند ، گفت که کار روی صحنه با حضور تعداد زیادی از بازیگران و خدمه محلی یک نفس تازه است.

جیکوبز گفت: “در بسیاری از پروژه ها ، من تنها جمعیت بومی کیلومترها بودم.” “قدم گذاشتن در مجموعه” سگ های رزرو “و دیدن جامعه من در اطراف من ، جامعه ای از همکاران بومی با پیشینه های مختلف ، واقعاً در خانه استقبال شد.

او با استفاده از این اصطلاح بسیار بومی ، عمدتا در شمال شرقی آمریکای شمالی ، گفت: “من قبلاً آن را تجربه نکرده بودم و فقط برای من بسیار مهم بود و می دانم که برای مخاطبان از جزیره لاک پشت و فراتر از آن بسیار معنی خواهد داشت.” برای نشان دادن قاره استفاده کنید.

ویتی و هارجو ، دوستان قدیمی که برای اولین بار با یکدیگر همکاری می کردند ، گفتند که این سریال از بحث درباره نوع نمایشی که دوست دارند ببیند نشأت گرفته است و قبل از اینکه بفهمند که “آنها برای بچه هایی که فکر می کردند فکر کردند” ویتی ، برنده اسکار و کارگردان خرگوش جوجو ، که تیتراژ آن شامل Thor: Ragnarok و مجموعه تلویزیونی What We in the Shadows نیز می شود ، به خاطر می آورد.

“ما کاملاً مطمئن نبودیم که کجا خواهد بود ، و سپس تصور کردیم که قرار دادن آن در اینجا عالی خواهد بود.”

ویتی و هارجو گفتند که بیشتر در شهر کوچک شرقی اوکلاهما ، اوکمولگی ، جایی که مقر ملت مسکوگی در آن فیلمبرداری شده است ، فیلمبرداری شده است.

ویتی می گوید: “ایده این است که فقط در حومه شهر یا یک جامعه کوچک سرگردان باشم و کاری انجام ندهم و بدانم که چه بلایی بر سر من آمده و با زندگی ام چه خواهم کرد.” “این چیزی است که این بچه ها را برانگیخته است … بسیاری از نوجوانان در سراسر جهان ، چنین احساسی دارند.”

اگرچه شخصیت ها به عنوان اعضای یک قبیله بومی آمریکایی مشخص نشده اند ، اما ملت Muscogee به طور فعال در حمایت از اطلاعات محلی مشارکت داشته است و اولین نمایش عمومی در River Spirit Resort و کازینو آن در Tulsa نزدیک به 2000 نفر را جمع آوری کرده است.

جیسون سالسمن ، سخنگوی ملت ماسکوگی گفت: “ارزش واقعی این نمایش و اجرا اصالت آن است.” سالها و موارد نامرئی ، نامشخص و تصاحب فرهنگ محلی در فیلمها و فیلمها وجود داشته است. “

وی گفت: “این تغییر استقبال می شود.”

مانند بسیاری از 39 قبیله اوکلاهما به رسمیت شناخته شده توسط فدرال ، ملت Muscogee اقتصاد خود را از طریق تزریق پول قمار قبیله ای مورد تایید رای دهندگان در سال 2004 تنوع بخشید. دادگاه عالی ایالات متحده همچنین حاشیه ذخیره 3 میلیون دلاری این کشور را تأیید کرد. از جمله بیشتر شهر تولسا – در سال گذشته تصمیم مهمی در مورد حاکمیت قبیله ای گرفته شد.

تولید نمایش اوکلاهما در حالی صورت می گیرد که صنعت فیلم و تلویزیون در این ایالت رونق زیادی یافته است. دفتر فیلم و موسیقی اوکلاهما تخمین می زند که 33 محصول سینمایی و تلویزیونی ، از جمله “سگهای رزرو” ، که در سال گذشته برای تخفیف هزینه های واجد شرایط واجد شرایط بودند ، بیش از 161 میلیون دلار تأثیر مالی مستقیم داشتند. فیلمهای دیگری که در اوکلاهما فیلمبرداری شده اند عبارتند از فیلم قاتلان ماه رنگارنگ مارتین اسکورسیزی ، فیلم استیل واتر با مت دیمون و فیلم برنده اسکار امسال ، میناری.

کوین استیت ، فرماندار اوکلاهاما ، که خود شهروند کشور چروکی است ، اوایل امسال قانونی را امضا کرد ، لایحه ای که محدودیت تخفیف یک فیلم را از 8 میلیون دلار به 30 میلیون دلار در سال افزایش می دهد ، که انتظار می رود تولیدات بیشتری را جذب کند ، تنوع بخشیدن به نیروی کار دولت و بهبود زیرساخت های فیلم آن.

شین براون ، عکاس و فیلمبردار مستقل از Tulsa که برای کار روی Reservation Dogs استخدام شده است ، گفت این خبر خوشایندی برای Oklahomans ، که با صنعت فیلم همکاری می کند ، است. براون ، که برای چندین فیلم مستند عکس و فیلم کار می کند ، گفت که او آنقدر مشغول است که مجبور است پیشنهادات شغلی در سایر تولیدات سینمایی را رد کند.

براون گفت: “همه مشغول هستند.” “همه این موقعیت های مستقل مستقل ، به هر چیزی که برای ساختن فیلم نیاز دارید ، به نظر می رسد که همه شغلی دارند.”

___

لین البر ، نویسنده تلویزیون آسوشیتدپرس ، در تهیه گزارش از لس آنجلس مشارکت داشته است.

___

شرکت والت دیزنی شرکت مادر FX Networks و این ایستگاه است.

حق چاپ © 2021 توسط Associated Press. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *