شرایط تجارت در مصر در ماه دسامبر و در میان موج دوم COVID-19: IHS Markit وخیم تر می شود

[ad_1]

تجارت غیرنفتی در مصر کاهش جدیدی را در شرایط عملیاتی در دسامبر سال 2020 گزارش کرد که منعکس کننده کاهش چشمگیر تولید و سفارشات جدید است ، در میان موارد در حال رشد ویروس کرونا (COVID-19).

افزایش موارد باعث کاهش متناسب تقاضای مشتری شد. لازم به ذکر است که با افزایش سهام با شدیدترین نرخ از ژوئن 2012 ، این کاهش منجر به جمع شدن مواد اولیه مازاد شد.

در همین حال ، کاهش اشتغال در چهار ماه گذشته به سریعترین سرعت ممکن رسیده است ، اگرچه امیدهای بیشتری نسبت به واکسن های COVID-19 به معنای خوش بینی شرکت ها در مورد بهبودی سال 2021 است.

حقایق و ارقام در عنوان فهرست شاخص مدیران خرید خرید IHS Markit Egypt (PMI ،) تنظیم شده است که یک متر ترکیبی است که برای ارائه یک تصویر تک رقمی از شرایط عملیاتی در اقتصاد غیرنفتی بخش خصوصی طراحی شده است.

این شاخص در ماه دسامبر بدون تغییر با 50.0 کاهش یافت و 48.2 را ثبت کرد تا نشانه ای از وخامت متوسط ​​سلامت در بخش غیرنفتی باشد. پس از انتشار 50.9 در ماه نوامبر ، آخرین خواندن به بهبود سه ماهه اقتصاد پایان داد و به دنبال آن یک افت شدید ناشی از همه گیری بود.

شرکت ها از کاهش چشمگیر فعالیت های تجاری در پایان سال خبر می دهند که اغلب با کاهش فروش همراه است زیرا مشتریان از تجدید موارد COVID-19 جلوگیری می کنند. با احتمال اقدامات سختگیرانه بهداشت عمومی در آینده ، شرکت های مورد بررسی نشان می دهند که مشتریان از اجرای سفارشات جدید خودداری کرده اند.

با این حال ، کاهش تولید و فروش به طور قابل توجهی خفیف تر از هر ماه مشاهده شده در نیمه اول (H1) سال 2020 بود. آنها همچنین به طور قابل توجهی ضعیف تر از پایین ترین سطح تعیین شده در آوریل در اوج همه گیر بودند.

مارکیت دیوید اوون ، اقتصاددان IHS ، در مورد آخرین نتایج نظرسنجی اظهار داشت: “آخرین داده های PMI به کاهش اقتصاد نفتی مصر در پایان سال اشاره دارد ، که بازتاب فضای بازار با اندکی افسردگی است زیرا پرونده های داخلی COVID-19 دوباره افزایش می یابد.”

ترس از “موج دوم” همه گیری و اقدامات جدید انسداد به معنای توقف اجرای سفارشات جدید در ماه دسامبر توسط برخی از شرکت ها است. این اتفاق با وجود افزایش خوش بینی در مورد آینده اتفاق افتاده است زیرا واکسن های COVID-19 شروع به گسترش در سراسر جهان می کنند.

“اوون اضافه کرد.” کاهش فروش برای شرکتهایی که در اوایل سه ماهه چهارم خرید اضافی انجام دادند ، تعجب آور بود ، زیرا سهام مواد اولیه بلااستفاده با سریعترین سرعت از اواسط سال 2012 جمع شده است. “متعاقباً ، فعالیت خرید به دلیل کاهش تعداد مشاغل با شدیدترین سرعت از ماه اوت ، به شدت کاهش یافت. “

در مورد جبهه قیمت ، شرکتهای غیرنفتی مصری فقط فروش کمی در پایان سال را ثبت کردند که کمترین میزان در چهار ماه گذشته است.

هزینه های بالاتر معمولاً با انتقال هزینه های بیشتر به مشتریان همراه بود ، زیرا مواد اولیه مانند مس و آهن به شدت افزایش یافت. با این حال ، برخی از شرکت ها در میان تلاش برای جذب مشتری جدید ، هزینه های خود را کاهش داده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *