شرکای بین المللی از رهبران سومالی می خواهند نظرسنجی های معتبری ارائه دهند

[ad_1]

شرکای بین المللی از رهبران سومالی خواسته اند که مصالحه های عادلانه مورد نیاز برای تأمین انتخابات معتبر پارلمانی و ریاست جمهوری را که انتظار می رود در فوریه آغاز شود ، انجام دهند.

در مفصل بیانیه مطبوعاتی در روز جمعه ، شرکا همچنین خواستار یک روند انتخاباتی توافق شده انتخابی – بدون گزینه های موازی یا جزئی – بودند که با صلح و حفاظت از فضای سیاسی و آزادی رسانه ها انجام شود.

این شرکا در بیانیه مشترکی که در موگادیشو صادر شد گفت: “برگزاری انتخابات به موقع و معتبر یکی از عناصر حیاتی مشارکت بین سومالی و جامعه جهانی است.”

آنها گفتند که روند انتخاب واحد توافق شده باید سهمیه 30٪ برای زنان را تضمین کند و به نتیجه ای معتبر و فراگیر منجر شود که منافع ملی را تأمین کند.

تیم انتخاباتی سومالی هنوز در مورد تاریخ جدیدی برای انتخابات غیرمستقیم توافق نکرده است ، زیرا مخالفان و دو استان فدرال ترکیب کمیسیون انتخابات و ظرفیت رای گیری آزادانه ، منصفانه و معتبر را رد کرده و برای یک اصلاح اساسی تحت فشار هستند.

با این حال ، جوبالند و پونتلند ، دو کشور عضو فدرال ، نمایندگانی را برای تیم های انتخاباتی معرفی کرده اند که برای حل بحران سیاسی فعلی بسیار مهم است.

شرکای بین المللی اظهار داشتند که تعیین نمایندگان Jubbaland و Puntland گام مثبتی است که می تواند به ایجاد شرایطی برای اجرای سریع مدل انتخاباتی در 17 سپتامبر 2020 به روشی فراگیر و توافقی کمک کند.

آنها پیشنهاد تشکیل جلسه فوری بین دولت و رهبران کشورهای عضو فدرال را برای حل سایر مسائل برای برگزاری انتخابات تأیید کردند تا انتخابات معتبر و فراگیر ادامه یابد.

این بیانیه به این دلیل بیان شد که در تاریخ 1 دسامبر 2020 ، ملت آفریقا مهلت برگزاری انتخابات پارلمانی خود را که قرار بود آغاز شود ، از دست داد ، همانطور که دولت و شش کشور منطقه در سپتامبر 2020 توافق کردند.

دوره فعلی پارلمان سومالی به پایان رسیده است. انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری قرار بود بین دسامبر سال 2020 و فوریه برگزار شود.

شرکای بین المللی سومالی ماموریت اتحادیه آفریقا در سومالی (AMISOM) ، بلژیک ، دانمارک ، مصر ، اتیوپی ، اتحادیه اروپا ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، مرجع بین دولتی توسعه (IGAD) ، ایرلند ، ایتالیا ، هلند ، نروژ ، همکاری اسلامی (OIC) ، سودان ، سوئد ، سوئیس ، ترکیه ، اوگاندا ، انگلستان ، ایالات متحده و سازمان ملل.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *