شرکت بیوتکنولوژی مصر برای تولید واکسن محلی COVID-19

[ad_1]

شرکت بیوتکنولوژی بخش خصوصی مصر ، دره واکسن ، در مسیر تولید اولین واکسن این کشور علیه ویروس کرونا (COVID-19) است.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که به نظر می رسد مصر بخشی از یک تلاش بین المللی برای تولید واکسن COVID-19 ، از طریق کار علمی مرکز تحقیقات ملی (NRC) با همکاری واکسن ولی است.

فریاد السید ، مدیر تضمین کیفیت شرکت ، به دیلی نیوز مصر گفت که واکسن احتمالی “COVID-Vac1” نامیده می شود و تا آوریل یا مه برای مصرف در دسترس خواهد بود.

این شرکت با همکاری NRC برای انتقال فناوری این مرکز به کارخانه های Vaccine Valley ، با همکاری اداره داروهای مصر (EDA) همکاری کرده است.

EDA در مورد محل کارخانه ، زیرساخت ها ، تجهیزات و قابلیت های آن و تیم های تحقیقاتی الزاماتی داشت. به گفته السید ، دره واکسن شرایط اقتدار را برآورده کرده است.

وی گفت این شرکت و EDA توافق کرده اند که در مرحله اول آزمایشات بالینی 5000 دوز واکسن COVID-19 تولید کنند. هنگامی که اثر آن در آزمایشات بالینی اثبات شد ، واکسن باید تأیید شود.

آل سید گفت: “ویژگی بارز واکسن مصری این است که سویه ویروس از سویه مصری جدا شده ، خالص سازی شده و در یک بانک ژن قرار داده شده است” و افزود: واکسن COVID-Vac1 بیش از 90٪ کارایی را نشان می دهد.

وی همچنین اشاره کرد که به عنوان بخشی از اقدامات ایمنی انجام شده توسط تیم تحقیقاتی پشت واکسن ، برخی از اعضای تیم در طی مطالعات پیش بالینی با COVID-19 Vac1 واکسینه شده اند. آنها هیچ عارضه جانبی از واکسن نداشته اند.

علاوه بر این ، دکتر احمد السنوسی ، استاد ویروس شناسی در دانشگاه قاهره ، گفت که COVID-19 Vac1 ایمن و موثر خواهد بود زیرا سیستم ایمنی بدن انسان را تحریک می کند.

وی افزود که EDA برای اطمینان از اثر بخشی واکسن COVID-19 نیازهای واکسن را کنترل می کند.

ال سنوسی گفت: “این اولین واکسن مصری است و قبل از انجام آزمایشات بالینی بر روی حیوانات آزمایش می شود.”

وی توضیح داد که سویه ویروس از یک زن مصری اهل مینیا ، آلوده به COVID-19 گرفته شده است.

مدیر عامل واکسن دره محسن بدوی COVID-19 نتایج بسیار مثبتی را نشان داده است و مطابق توافق با EDA ، تولید اولیه حدود 15000 دوز را در سه مرحله انجام خواهد داد.
محسن بدوی مدیر عامل دره واکسن

به گفته محسن بدوی مدیر عامل شرکت ، NRC به دنبال بهترین مکان در مصر برای تولید واکسن خود بود و پس از ایجاد تغییرات برای تأمین نیازهای شرکت ، Vaccine Valley را برای پروژه خود انتخاب کرد. وی خاطرنشان کرد که این شرکت برنامه خود را برای مشارکت در این پروژه ملی با بودجه ای در حدود 400 میلیون EGP تغییر داده است.

بدوی گفت که کار اصلی شرکت وی تولید واکسن های دامپزشکی است ، اما توانایی تولید واکسن برای انسان را با همکاری NRC و پس از تأمین نیازهای EDA دارد.

وی افزود که این شرکت فقط برای پوشش دادن روند تولید سود ناچیزی دریافت خواهد کرد.

باداوی گفت: “بخشی از مسئولیت اجتماعی ما کمک به مبارزه با بیماری همه گیر است.” وی افزود که شرکت وی پس از همه گیری واکسن های انسانی دیگری نیز تولید خواهد کرد.

طبق گفته Badawy ، این واکسن نتایج بسیار مثبتی را نشان داده و مطابق توافق با EDA ، حدوداً 15000 دوز تولید اولیه را طی سه مرحله طی خواهد کرد.

بدوی گفت که تیم تولید بیش از 150 محقق و متخصص را برای تولید واکسن در اسرع وقت تشکیل داده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *