شهردار سیاتل “قیام افراط گرایان” در پایتخت آمریکا را محکوم می کند

[ad_1]

جنی دورکان ، شهردار سیاتل روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای خیزش افراط گرایان در پایتخت آمریکا را محکوم کرد.

“چشم جهانیان به پایتخت ایالات متحده است. ما نتیجه خطرناک و وحشتناک رئیس جمهوری را می بینیم که از ابتدای ریاست جمهوری خود اختلافاتی ایجاد کرده و حاضر به کنار گذاشتن قدرت نشده است. دورکان در بیانیه ای گفت: “این اتفاق زمانی می افتد كه رئیس جمهور و فعالانش بر شورش های مسلحانه اصرار ورزند و بی اعتمادی به انتخابات ایجاد كنند.

“این حمله به یک ساختمان نیست. این حمله به دموکراسی ، ارزشهای اصلی آمریکا و قانون است. “
وی از همه قانونگذاران ، از جمله جمهوری خواهان ، خواست كه بی چون و چرا این اقدام را محكوم كنند و به حق رأی دادن و تأیید نتایج انتخابات احترام بگذارند.

دورکان گفت: “ما یک انتقال کامل قدرت خواهیم داشت … بایدن رئیس جمهور منتخب طی دو هفته افتتاح خواهد شد.”

پیش از این ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب پس از حمله برخی از طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور جمهوریخواه به ساختمان ، مجبور به تعلیق انتخابات ، آنچه را “قیام” در پایتخت ایالات متحده خواند ، روز چهارشنبه محکوم کرد.

بایدن در ویلمینگتون ، دلاور گفت: “این یک اعتراض نیست ، بلکه یک خیزش است.” “این اختلاف نظر نیست. این یک اختلال است. این هرج و مرج است. مرز فتنه است. “
دموکرات در ادامه از ترامپ خواست “اکنون برای انجام سوگند خود و دفاع از قانون اساسی و خواستار پایان دادن به این محاصره به تلویزیون ملی برود.”

ترامپ از پذیرفتن شکست در رقابت های ریاست جمهوری با بایدن در سال 2020 امتناع ورزیده و همچنان بر انتخابات “تقلبی” پافشاری می کند ، انتخابات که به دلیل کمبود شواهد عمیق توسط دادگاه های ایالات متحده در سطوح مختلف رد شد.

پس از اوضاع ، ترامپ در ویدئویی که در توییتر منتشر کرد ، طرفداران خود را به بازگشت به خانه پس از تظاهرات دعوت کرد.
“شما الان باید به خانه بروید.” ما باید صلح داشته باشیم. ” “ما باید نظم و قانون داشته باشیم. ما باید در قانون و نظم به بزرگان خود احترام بگذاریم. ما نمی خواهیم کسی آسیب ببیند. “

کنگره ایالات متحده در اوایل روز برای تأیید پیروزی بایدن تشکیل جلسه داد ، اما هر دو مجلس و سنا ، که در حال اعتراض جداگانه در مورد شمارش آرا در آریزونا بودند ، پس از نقض معترضین به پایتخت ، مجبور به عقب نشینی شدند. ایالات متحده آمریکا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *