شهردار واشنگتن وضعیت اضطراری عمومی را به مدت 15 روز تمدید می کند ، زیرا هرج و مرج در کپیتول 4 کشته برجای می گذاردموریل بوثر ، شهردار واشنگتن ، چهارشنبه شب وضعیت اضطراری عمومی را به 15 روز تمدید کرد ، تا روز بعد از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن. آخرین دستور شهردار چهارشنبه شب از چهارشنبه شب تا صبح پنجشنبه در واکنش به هرج و مرج در پایتخت در اوایل روز به دنبال داشت.

بعدازظهر چهارشنبه ، طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور جمهوری خواه در حال خروج از جمهوری ، با عبور از موانع مقابل ساختمان کاپیتول ، صدور گواهینامه آرای انتخابات 2020 را قطع کردند و مجبور به مسدود شدن پایتخت شدند.

به گفته پلیس واشنگتن ، چهار نفر کشته شده اند در حالی که طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، پایتخت را به زور اشغال کردند.

“امروز ، اعتراضات به اصلاحیه اول به خشونت تبدیل شده است. باوزر در بیانیه ای گفت: “بسیاری از افراد مسلح و برای انجام خشونت و تخریب به منطقه آمدند و در خشونت و تخریب شرکت کردند.”

“آنها مواد محرک شیمیایی ، آجر ، بطری و اسلحه را شلیک کردند. وی گفت: “آنها امنیت پایتخت را نقض کرده اند و رفتارهای مخرب و خشونت آمیز آنها امکان گسترش فراتر از پایتخت را دارد.” “انگیزه آنها ادامه دارد.”

ترامپ از پذیرفتن شکست در رقابت های ریاست جمهوری با بایدن در سال 2020 امتناع ورزیده و همچنان بر انتخابات “تقلبی” پافشاری می کند ، انتخابات که به دلیل کمبود شواهد عمیق توسط دادگاه های ایالات متحده در سطوح مختلف رد شد.

باوزر با تهمت ترامپ به ادامه “دامن زدن به خشم و خشونت” ، با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری فاقد اعتبار است ، گفت: “مردم از تصمیمات دادگاه و یافته های انتخابات ایالت ناراضی هستند و انتظار می رود برخی از مردم به اعتراض خود ادامه دهند. از طریق کشف “

ترامپ در ویدئویی که پس از اوضاع آشفته در توییتر منتشر شد ، از هواداران خود خواست پس از تظاهرات به خانه خود برگردند.

“شما الان باید به خانه بروید.” ما باید صلح داشته باشیم. ” “ما باید نظم و قانون داشته باشیم. ما باید در قانون و نظم به بزرگان خود احترام بگذاریم. ما نمی خواهیم کسی آسیب ببیند. “

درگیری بین مقامات اجرای قانون و معترضین باعث آسیب دیدگی هر دو طرف شد. پلیس می گوید دست کم چهار نفر در اطراف منطقه کاپیتول کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *