شهردار واشنگتن وضعیت اضطراری عمومی را به مدت 15 روز تمدید می کند ، زیرا هرج و مرج در کپیتول 4 کشته برجای می گذارد

[ad_1]

موریل بوثر ، شهردار واشنگتن ، چهارشنبه شب وضعیت اضطراری عمومی را به 15 روز تمدید کرد ، تا روز بعد از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن. آخرین دستور شهردار چهارشنبه شب از چهارشنبه شب تا صبح پنجشنبه در واکنش به هرج و مرج در پایتخت در اوایل روز به دنبال داشت.

بعدازظهر چهارشنبه ، طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور جمهوری خواه در حال خروج از جمهوری ، با عبور از موانع مقابل ساختمان کاپیتول ، صدور گواهینامه آرای انتخابات 2020 را قطع کردند و مجبور به مسدود شدن پایتخت شدند.

به گفته پلیس واشنگتن ، چهار نفر کشته شده اند در حالی که طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، پایتخت را به زور اشغال کردند.

“امروز ، اعتراضات به اصلاحیه اول به خشونت تبدیل شده است. باوزر در بیانیه ای گفت: “بسیاری از افراد مسلح و برای انجام خشونت و تخریب به منطقه آمدند و در خشونت و تخریب شرکت کردند.”

“آنها مواد محرک شیمیایی ، آجر ، بطری و اسلحه را شلیک کردند. وی گفت: “آنها امنیت پایتخت را نقض کرده اند و رفتارهای مخرب و خشونت آمیز آنها امکان گسترش فراتر از پایتخت را دارد.” “انگیزه آنها ادامه دارد.”

ترامپ از پذیرفتن شکست در رقابت های ریاست جمهوری با بایدن در سال 2020 امتناع ورزیده و همچنان بر انتخابات “تقلبی” پافشاری می کند ، انتخابات که به دلیل کمبود شواهد عمیق توسط دادگاه های ایالات متحده در سطوح مختلف رد شد.

باوزر با تهمت ترامپ به ادامه “دامن زدن به خشم و خشونت” ، با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری فاقد اعتبار است ، گفت: “مردم از تصمیمات دادگاه و یافته های انتخابات ایالت ناراضی هستند و انتظار می رود برخی از مردم به اعتراض خود ادامه دهند. از طریق کشف “

ترامپ در ویدئویی که پس از اوضاع آشفته در توییتر منتشر شد ، از هواداران خود خواست پس از تظاهرات به خانه خود برگردند.

“شما الان باید به خانه بروید.” ما باید صلح داشته باشیم. ” “ما باید نظم و قانون داشته باشیم. ما باید در قانون و نظم به بزرگان خود احترام بگذاریم. ما نمی خواهیم کسی آسیب ببیند. “

درگیری بین مقامات اجرای قانون و معترضین باعث آسیب دیدگی هر دو طرف شد. پلیس می گوید دست کم چهار نفر در اطراف منطقه کاپیتول کشته شده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *