شواهدی که در پرونده مرگ یک دانشجوی ایتالیایی یافت شده ، دخالت پلیس را اثبات نمی کند: استاد حقوق

[ad_1]

محمد بها ابو شوکا ، استاد حقوق جزا گفت که دادستانی مصر دخالت نیروهای امنیتی این کشور در مرگ دانشجو ایتالیایی جولیو رگنی را انکار کرد.

اظهارات ابوشوکا جمعه گذشته طی مصاحبه تلویزیونی با عمرو ادیب ، مجری تلویزیون در برنامه گفتگوی الکیا ، انجام شد.

در طول مصاحبه ، ابوشوکا گفت که دادستانی تحقیقاتی را انجام داده و با استفاده از دقیق ترین روش های تأیید ، شواهد فیزیکی و بیولوژیکی را استخراج کرده است.

در این بازرسی تلفن های همراه و همچنین کلیه سیم کارت های مورد استفاده در مناطق جغرافیایی مورد بازدید قربانی بررسی شد.

ابو شوکا خاطر نشان کرد که 120 شاهد و شخص مورد علاقه در طول مدت 5 سال تحقیق با یکدیگر در ارتباط بودند و دادستان ها به این نتیجه رسیدند که قتل گزارش شده واقعیت داشته و اتفاق افتاده است.

وی افزود: افشای قتل رگنی در فوریه 2016 حدود شش هفته پس از گزارش چندین مورد سرقت اجباری توسط باند شهروندان در منطقه اسکان پنجم قاهره جدید دستگیر شد.

ابوشوکا همچنین گفت که به موقع ، دادستانی پس از دریافت گزارشات مربوط به حوادث از یک شهروند ایتالیایی ، مجوزهای قانونی را به پلیس صادر کرد تا باند پنج عامل را دستگیر کند.

گزارش های دیگر مربوط به سرقت ها از یک تبعه پرتغال ارائه می شود ، سومین گزارش از یک نیجریه ای است که هر گزارش به طور جداگانه و در زمان دیگری ارائه می شود.

پیش از این ، دادستان مصر ، حمادا ال ساوی گفته بود که دلیل بر پیگرد قانونی بازداشت ، شکنجه فیزیکی و مرگ Regheni به دلیل فقدان شواهد برای اثبات هویت مجرم وجود ندارد.

جسد این دانشجوی ایتالیایی در فوریه 2016 در جاده ای خارج از قاهره مثله و نیمه برهنه پیدا شد و این پرونده اختلافات دیپلماتیک بین ایتالیا و مصر را در پی داشت.

رگنی دانشمندی از کمبریج است که در زمان مرگ در قاهره تحقیقات صنفی را در مورد اتحادیه های کارگری در مصر انجام داد. وی در پنجمین سالگرد انقلاب در 25 ژانویه ناپدید شد و جسد وی در 3 فوریه 2016 پیدا شد و در جاده بیرون قاهره ریخته شد. شواهدی در مورد شکنجه جسمی ، مانند سوختگی سیگار و کبودی روی بدن وی وجود داشت.

تحقیقات ایتالیا با اتهامات علیه پنج مقام امنیتی مصر به دلیل دست داشتن در این حادثه به پایان رسید. با این حال ، هویت دقیق عاملان مرگ دانشجوی کارشناسی ارشد ایتالیا هنوز ناشناخته مانده است. پرونده به دادگاه ایتالیا منتقل شد.

در تاریخ 10 دسامبر ، دادستانهای ایتالیا گفتند كه قصد دارند چهار نفر از اعضای ارشد نیروهای امنیتی مصر را به اتهام نقش ادعایی در ناپدید شدن و ترور ریگنی متهم كنند. مطبوعات ایتالیایی ، افسر پنجم را در ابتدا متهم کردند ، اما بعدا نام او لغو شد.

در اواخر ماه گذشته ، مصر گفت که “موقتاً” تحقیقات خود در مورد قتل رگنی را که به موازات تحقیقات ایتالیا ادامه داشت ، “مختومه” می کند و می گوید ادعاهای رم بر اساس شواهد ناکافی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *