شورای عالی رسانه روزنامه ها و وب سایت ها را به تحقیقات فوری راهنمایی می کند

[ad_1]

شورای عالی تنظیم مقررات رسانه ای مصر روز یکشنبه اعلام کرد که به دلیل ادامه انتشار “مطالب غیراخلاقی” ، تعدادی از وب سایت ها و روزنامه های ملی را به تحقیقات فوری هدایت کرده است.

وی در بیانیه ای که در صفحه رسمی خود در فیس بوک منتشر شد ، گفت: “شورای عالی تنظیم مقررات رسانه به دلیل انتشار بیش از حد مسائل اخلاقی که به جامعه و خانواده آسیب می رساند ، تصمیم گرفته برخی از وب سایت ها و روزنامه ها را به تحقیقات فوری هدایت کند.”

این شورا افزود که مطالب منتشر شده “براساس قانون یا تحقیقات دادستانی نیستند”.

در این بیانیه آمده است: “نظارت فوری بر جرایم انتشارات غیراخلاقی علاوه بر شکایات دریافت شده توسط شورا از شهروندان و ذینفعان ، که همگی اظهار نادرست شهرت و افتخار شهروندان عادی در پی جلب آنها را محکوم می کنند ، از نزدیک تحت نظارت است. ترافیک بیشتر ”

شورا همچنین اظهار داشت که این وب سایت ها مطالبی را که منتشر کرده اند ناقض حقوق شخصی نمی دانند و به دلیل نمایش مطالبی که موجب افتادن به ناموس افرادی شود که هیچ گناهی برای آنها اثبات نشده است ، عذرخواهی کردند.

این شورا گفت: “آنها همچنین از آزادی رسانه ها سو استفاده می كنند ، این رسانه ها باید از بی گناهان محافظت كنند و قانون اساسی ، قانون و قوانینی را كه حریم خصوصی بدون مدارك را نقض نمی كنند ، نقض نمی كنند.”

وی همچنین تأکید کرد که وی در یک جلسه مستمر برای بحث و رسیدگی به تخلفات و تخلفاتی است که از طریق رسانه ها در مصر پخش می شود و این امر باعث می شود شهرت شهروندان بدون مدرک آسیب دیده و اقدامات لازم علیه آنها انجام شود.

این بیانیه پس از تحقیق درباره پرونده یک پزشک زن در شهر ماهالا در استان گاربیا ، که شوهر وی وی را به کارهای متعدد در حالی که ازدواج کرده بودند ، متهم کرد. شوهر ادعا می کند فیلم ها و شواهدی را در اثبات ادعاهای خود گرفته است.

اخباری مبنی بر خیانت ادعایی از طریق برخی رسانه ها منتشر شده است که با شوهر مصاحبه کرده و گزارش های آنها را فقط متهم به اتهامات وی کرده اند. همراه با فیلم های ادعایی ، در مجموع به اعتبار دکتر آسیب می رسانند.

با این حال ، تحقیقات دادستانی نشان داد که شوهر شواهد را جعل کرده است.

بعلاوه ، شورای عالی تنظیم مقررات رسانه اظهار داشت که منشور اخلاقی آن نیاز به حفظ ارزشها و اصول جامعه را شامل می شود. همچنین شامل عدم تعمیم اتهامات ، توهین نکردن به دیگران ، احترام به عقاید دیگران و پرهیز از علل بی اخلاقی و پورنوگرافی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *