شکوه در انتظار تیم ملی هندبال مصر است

[ad_1]

بیست و هفتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی جهان مردان ، که امسال به میزبانی مصر برگزار شد ، در میان بسیاری از چالش های مهم به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) روز چهارشنبه آغاز می شود.

این مسابقات قهرمانی از تاریخ 13 تا 31 ژانویه با حضور 32 تیم برای اولین بار در تاریخ خود برگزار می شود. تعداد بیشتر تیم ها تضمین می کند که بیشترین مسابقات در این مسابقات برگزار می شود.

مراسم افتتاحیه قرار است در سالن اصلی مجموعه ورزشی سرپوشیده قاهره برگزار شود و علی رغم اعلامیه اخیر در مورد ممنوعیت حضور هواداران ، نمایشی خیره کننده خواهد بود. به عنوان بخشی از جشن های شروع مسابقات ، کنسرتی برگزار می شود که توسط هنرمند مشهور مصری ، تامر حسنی و تعدادی دیگر از ستارگان برگزار می شود.

مراسم افتتاحیه توسط تعدادی از چهره های برجسته مصر و همچنین حسن مصطفی ، رئیس فدراسیون بین المللی هندبال (IHF) دیده خواهد شد.

ممنوعیت اجازه تماشای مسابقات به هواداران استادیوم نیز از جمله بازی افتتاحیه مصر و شیلی در 13 ژانویه که در سالن اصلی برگزار می شود ، در حال اجرا است.

ممنوعیت حضور هواداران در مسابقات تحت اقدامات احتیاطی جدی برای محدود کردن گسترش بیشتر بیماری همه گیر COVID-19 است.

در چند ساعت گذشته ، نخست وزیر مصطفی مادبولی با وزیر جوانان و ورزش اشرف صبحی دیدار کرد تا ترتیبات نهایی این مسابقات را دنبال کند.

نخست وزیر بار دیگر اطمینان خود را از توانایی مصر در میزبانی یک رویداد خیره کننده ، علی رغم شرایط استثنایی که در آن برگزار می شود ، تأیید کرد. وی افزود: شرایط کنونی همه گیری جهانی مسئولیت کمیته برگزاری مسابقات را دوچندان می کند.

همچنین نیاز به تلاش برای سازماندهی مناسب آن ، اطمینان از کلیه ترتیبات لجستیکی و اجرای اقدامات پیشگیرانه قاطع برای اطمینان از موفقیت در رویداد را افزایش می دهد.

صبحی با تأکید بر اینکه مصر باعث ایجاد همه شرایط دشوار شده است ، از همه کمیسیون ها خواست تا شرایط لازم را برای موفقیت در مسابقات فراهم کنند.

در همین حال ، تیم ملی هندبال مصر تلاش می کند تا با وجود تأثیر روانی عدم حضور تماشاگران ، به آرزویی دست یابد و به دورترین نقطه مسابقات برسد.

فراعنه که در گروه G قرار گرفتند ، در دومین بازی شانزدهم ژانویه با جمهوری چک دیدار خواهد کرد و مرحله گروهی خود را مقابل سوئد در 18 ژانویه به پایان می رسانند.

آرزوی من این است که یک قهرمانی هندبال جهان را بدست آورم: مصرکاپیتان تیم جان

احمد الاحمر ، ستاره و کاپیتان تیم ملی هندبال در مصر ، تأکید کرد که مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان با توجه به شرایط همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) یک مسابقات آسان نخواهد بود.

الاحمر اذعان داشت که لغو بسیاری از اردوهای آموزشی برای مصر و بیشتر کشورهای شرکت کننده بر عملکرد هر تیم تأثیر می گذارد. این خصوصاً به این دلیل اتفاق می افتد که هندبال ، به عنوان یک بازی ، نیاز به تماس بدنی مداوم با بازیکنان و تیم های مختلف دارد.

وی گفت که مأموریت تیم ملی مصر دشوار است ، اما هدف آن رسیدن به دورترین نقطه و رقابت برای کسب عنوان برای خوشایند مردم مصر است.

الاهمر افزود تیم ملی مصر هر مسابقه را یکی یکی میزبان خواهد بود.

6 تیم عربی در مسابقات قهرمانی هندبال شرکت می کنند

شرکت در مسابقات هندبال قهرمانی جهان برای مردان تیم هایی از کشورهای عربی به دلیل محبوبیت روزافزون این بازی طی دو دهه گذشته هیجان انگیز است.

چندین تیم ، یعنی تیم های مصر ، تونس و قطر ، در مسابقات اخیر عملکرد ویژه ای داشته اند و به نتایج چشمگیر و افتخاری دست یافته اند.

در مسابقات امسال شاهد حضور شش تیم عربی خواهیم بود ، در میان جاه طلبی های بزرگ که آنها همچنان به نتایج خوب دست می یابند و به مراتب پیشرفت می کنند.

این اولین بار نیست که این تعداد تیم عربی در یک تورنمنت شرکت می کنند و هفت تیم در مسابقات 2003 شرکت می کنند ، یعنی مصر ، الجزایر ، تونس ، مراکش ، عربستان سعودی ، قطر و کویت.

در این رقابت ها در سال 2015 ، تیم قطر بهترین عملکرد خود را ارائه داد ، در حالی که تیم مصر در سال 2019 برنز جام جهانی جوانان و طلای جام جهانی نوجوانان را برنز گرفت.

اولین اثر قابل توجه تیم های عربی در جام جهانی از طریق تیم مصر بود که در مسابقات 2001 در فرانسه در جایگاه چهارم قرار گرفت. این قهرمانی توسط تیم تونس در مسابقات قهرمانی 2005 که در تونس برگزار شد ، تکرار شد.

تیم ملی مصر همچنین از نظر تعداد تیم های عربی شرکت کننده در این مسابقات رکورددار است و در 15 تورنمنت مختلف قبل از سال 2021 شرکت کرده است. همچنین اولین تیم عربی است که در مسابقات هندبال قهرمانی جهان 1964 در چکسلواکی آن زمان شرکت کرد.

مرحله گروهی برای شاهد یک درگیری اولیه عرب

امید زیادی وجود دارد که شش تیم عربی شرکت کننده در جام جهانی هندبال مردان 2021 نتایج خوبی کسب کنند. مراکش و الجزایر در دور اول مسابقات در یک گروه مساوی شدند.

مراکش که با نام مستعار شیرهای اطلس نیز شناخته می شود ، می تواند انتظار درگیری زودهنگام با همسایگان الجزایر ، جنگجویان صحرا را داشته باشد ، جایی که دو طرف در بازی افتتاحیه گروه F به مصاف هم می روند.

با این حال ، نتیجه این درگیری زودهنگام روز پنجشنبه ممکن است تاثیری در شانس راهیابی هر دو تیم به دور دوم مسابقات نداشته باشد.

هر دو تیم شانس زیادی برای صعود به دور بعدی دارند ، در یک گروه یورو آفریقایی که شامل ایسلند و پرتغال است.

اعتقاد بر این است که ایسلند به احتمال زیاد به مرحله بعدی صعود می کند ، در حالی که سه تیم دیگر گروه نسبتاً برابر رقابت می کنند تا برای دو کارت دیگر در آن گروه رقابت کنند.

پرتغال در دنیای هندبال خصوصاً در مسابقات جام جهانی تاریخ بزرگی ندارد. این تیم فقط برای چهارمین بار در تاریخ خود در جام جهانی بازی می کند که بهترین موفقیت آن 12 بار استشما در سال 2003 ، آخرین باری که پرتغال در این مسابقات شرکت کرد.

در سطح اروپا ، این تیم برای اولین بار از سال 2006 در جام ملت های 2020 شرکت می کند. شرکت در سال 2020 ششمین دوره در تاریخ مسابقات است ، جایی که همچنین شاهد کسب رتبه بندی با بهترین نتایج در مکان ششم است.

با این حال ، این تیم سه تیم باتجربه دیگر روبرو خواهد شد ، زیرا ایسلند 20 بار در جام جهانی بازی کرده است ، در مقایسه با 14 بازی قبلی الجزایر و 6 بازی از مراکش.

اما هر دو تیم الجزایر و مراکش هنوز بهترین نتیجه پرتغال را کسب نکرده اند ، زیرا الجزایر در رده سیزدهم قرار دارد.شما در سال 2001 قرار گرفت ، در حالی که مراکش در هفدهم قرار گرفتشما در مسابقات هندبال قهرمانی جهان 1999 مردان

ایسلند برتری آشکاری نسبت به بقیه گروه دارد و در مسابقات اخیر جام جهانی هرگز به هیچ یک از سه تیم دیگر آن گروه باخت.

صرف نظر از نتایج مسابقات مختلف در این گروه ، رقابت های آن حداقل حضور هندبال آفریقا و عرب در دور اصلی مسابقات را تضمین می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *