صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد جهانی را به 5.5 درصد در سال 2021 ارتقا می دهد ، هشدار می دهد خطرات همچنان ادامه دارد

[ad_1]

صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) پیش بینی کرده است که اقتصاد جهانی در سال 2021 5.5 درصد رشد خواهد کرد که 0.3 درصد بیشتر از پیش بینی آن از اکتبر 2020 است.

نرخ رشد جهانی در سال 2022 به 4.2٪ کاهش می یابد ، که نشان دهنده همان رقم پیش بینی سازمان مالی بین المللی از اکتبر گذشته است.

بر اساس گزارش وی در مورد به روزرسانی چشم انداز اقتصاد جهانی (WEO) که روز سه شنبه توسط صندوق بین المللی پول منتشر شد ، ارتقا for برای سال 2021 نشان دهنده اثرات مثبت معرفی واکسن برای ویروس کرونا (COVID-19) در برخی کشورها است. همچنین با حمایت سیاسی اضافی در برخی از اقتصادهای بزرگ ، این امر تقویت شده است.

این گزارش خاطرنشان می کند: “با این حال ، افزایش عفونت ها در اواخر سال 2020 ، از جمله انواع جدید ویروس ، انسداد مجدد ، مشکلات لجستیکی در گسترش واکسن ها و عدم اطمینان در مورد پذیرش ، از موارد مهم اخبار خوب هستند.” برای خسارت دائمی ناشی از انقباض شدید در سال 2020 و اطمینان از بهبودی پایدار. “

این گزارش پیش بینی می کند که نزدیک به 90 میلیون نفر به احتمال زیاد در سال مالی 2020/21 به زیر خط فقر شدید سقوط خواهند کرد و همه گیری پیشرفت پیشرفت در کاهش فقر طی دو دهه گذشته را از بین خواهد برد. بسیاری از مردم در بسیاری از کشورها ، از جمله ایالات متحده ، بیکار و بیکار می مانند.

گزارش صندوق بین المللی پول گفت: “فقط در مدت سه ماه که ما آخرین پیش بینی خود را در ماه اکتبر منتشر نکرده ایم ، مرگ های COVID-19 دو برابر شده و به بیش از 2 میلیون نفر رسیده است زیرا امواج جدید عفونت ها را از طریق قله های قبلی در بسیاری از کشورها برطرف کرده اند.” در همین سه ماه ، بسیاری از واکسن ها به طور غیرمنتظره ای موفقیت آمیز بوده اند و برخی از کشورها نیز برنامه های بلند پروازانه رانندگی را آغاز کرده اند. “

وی همچنین گفت که اکنون چیزهای زیادی به نتیجه این مسابقه بین ویروس جهش یافته و واکسن ها برای پایان دادن به همه گیری بستگی دارد و توانایی سیاست ها برای ارائه پشتیبانی موثر تا زمان وقوع آن بستگی دارد.

به گفته گیتا گوپینات ، مشاور اقتصادی و مدیر بخش تحقیقات صندوق بین المللی پول ، عدم اطمینان زیادی همچنان وجود دارد و چشم اندازها در كشورها بسیار متفاوت است.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین برای راه اندازی گزارش WEO ، گوپینات افزود که این ارتقا در سال 2021 نشان دهنده تأثیرات مثبت معرفی واکسن COVID-19 در برخی کشورها است.

این امر همچنین به دلیل پشتیبانی سیاسی اضافی در اواخر سال 2020 در اقتصادهایی مانند ایالات متحده و ژاپن و افزایش انتظار می رود که روابط فشرده با ضعف بحران بهداشت و درمان باشد.

با این حال ، اثرات مثبت تا حدی با چشم انداز کمی بدتر برای آینده بسیار نزدیک جبران می شود ، زیرا اقدامات برای محدود کردن گسترش ویروس باعث کاهش فعالیت می شود.

با توجه به خاورمیانه و آسیای میانه ، صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد خود را برای سال 2021 در 3 درصد حفظ کرده است. این رقم با پیش بینی اکتبر 2021 برابر است ، اگرچه این سازمان پیش بینی خود را برای منطقه در سال 2022 به 4.2٪ ، 0.2 درصد بیشتر از پیش بینی خود در ماه اکتبر ، بهبود بخشید.

گزارش صندوق بین المللی پول گفت: “منطقه MENA مانند بسیاری از مناطق دیگر در جهان است و نرخ های مختلف بهبود را منعکس می کند.” آنچه ما به طور کلی مشاهده کرده ایم تأثیر بر رشد است که برای کشورهای صادر کننده منفی تر است. از نظر نفت آنها که نیستند “

در این گزارش آمده است كه تأثیر بر صادركنندگان نفت به اندازه پیش بینی قبلی منفی نیست. به عنوان مثال ، در اقتصادهایی مانند عربستان سعودی بازگشت بسیار قوی تری به فعالیت غیرنفتی وجود داشته است.

همچنین در کشورهای شکننده ، مانند لبنان که نیازهای مالی بسیار بالایی دارد ، اختلافات زیادی وجود دارد.

این گزارش می افزاید: “گردشگری فرامرزی به زودی بر نمی گردد ، که عواقبی را برای کشورهایی که به گردشگری متکی هستند ، به همراه دارد. بنابراین بخشهای مختلف مختلف بهبودی وجود دارد. “

در راستای بهبود فعالیت های جهانی ، پیش بینی می شود تجارت جهانی در سال 2021 حدود 8٪ رشد کند و قبل از اینکه به 6٪ در 2022 کاهش یابد. تجارت خدمات پیش بینی می شود که کندتر از حجم کالا بهبود یابد ، که البته در با کاهش گردشگری مرزی و سفرهای تجاری تا زمان تحویل در همه جا مطابقت داشته باشد.

در مورد نرخ تورم ، صندوق بین المللی پول گفت که حتی با بهبود مورد انتظار در سال مالی (FY) 2021/22 ، پیش بینی نمی شود که شکاف های تولید تا سال 2022 بسته شود.

در گزارش صندوق بین المللی پول آمده است: “مطابق با شکاف های منفی تولید منفی ، انتظار می رود تورم در سال مالی 2221/2021 ضعیف تر بماند.” “

این مقاله اضافه می کند که در میان بازارهای نوظهور و اقتصادهای نوظهور ، تورم کمی بیش از 4٪ پیش بینی شده است که کمتر از میانگین تاریخی برای گروه خاورمیانه و آسیای میانه است.

صندوق بین المللی پول گفت که بهبود پیش بینی شده برای رشد در سال 2021 به دنبال سقوط شدید در سال 2020 است. انقباض جهانی رشد برای سال جاری -3.5 estimated تخمین زده شده است ، 0.9 واحد درصد بالاتر از پیش بینی شده در پیش بینی قبلی و منعکس کننده قوی تر از حد انتظار است حرکت در نیمه دوم (H2) سال 2020

همچنین گفته شده است که انتظار می رود قدرت بهبودی از کشوری به کشور دیگر به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. این امر به دسترسی به مداخلات پزشکی ، اثربخشی حمایت سیاسی ، قرار گرفتن در معرض نشت در کشورهای مختلف و ویژگی های ساختاری وارد بحران بستگی دارد.

در گزارش صندوق بین المللی پول آمده است: “صندوق بین المللی پول می گوید:” اقدامات سیاست باید تا زمانی كه بهبود با ثبات نباشد ، با تمركز بر پیشبرد ضروریات اصلی برای افزایش تولید بالقوه ، اطمینان از رشد مشاركت و تسریع انتقال به وابستگی كمتر از كربن ، از حمایت م supportثر برخوردار باشد. چشم انداز اقتصادی جهانی 2020 (WEO) ، افزایش سرمایه گذاری سبز همراه با قیمت متوسط ​​اولیه اما به طور مداوم در حال افزایش کربن منجر به کاهش انتشار خواهد شد ، در حالی که به بهبودی از رکود همه گیر کمک می کند. “

وی همچنین گفت که برای مقابله با همه گیری همه جا به همکاری چند جانبه قوی نیاز است.

وی خاطرنشان کرد که چنین تلاشهایی شامل افزایش بودجه برای مرکز COVAX جهت تسریع دسترسی به واکسنها علیه ویروس کرونا (COVID-19) برای همه کشورها است. همچنین توزیع جهانی واکسن ها را تضمین می کند و دسترسی به درمان های ارزان قیمت را برای همه تسهیل می کند.

بسیاری از کشورها ، به ویژه اقتصادهای در حال ظهور با درآمد کم ، وارد بحران بدهی های بالا شده اند که باید از زمان شیوع بیماری در حال رشد باشد. جامعه جهانی باید به همکاری نزدیک خود برای اطمینان از دسترسی کافی به نقدینگی بین المللی برای این کشورها ادامه دهد. در مواردی که بدهی دولت پایدار نیست ، کشورهای واجد شرایط باید با طلبکاران همکاری کنند تا بدهی خود را مطابق با چارچوب کلی مورد توافق G20 تنظیم کنند.

گوپینات نتیجه گرفت که صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند که جهان برخلاف فروپاشی شدیدی که سال گذشته رخ داد ، امسال رشد کند ، اما هنوز عدم اطمینان وجود دارد. بیشتر به نتیجه مسابقه بین ویروس جهش دهنده و واکسن های ضد آن بستگی دارد و اینکه چقدر حمایت سیاسی می تواند مانع آن شود.

گوپینات گفت: “آنچه که ما شاهد آن هستیم ، یک واگرایی و چشم انداز در کشورهای مختلف است ، انتظار می رود کشورهای جدید و در حال توسعه در مقایسه با اقتصادهای پیشرفته ، زیان بیشتری در تولید نسبت به سطح پیش بینی قبل از همه گیری داشته باشند”. ، قابل برگشت است ، اما نیاز به دسترسی گسترده تری به واکسن های خارج از کشور دارد. “

وی خاطرنشان کرد: برای کشورهایی که دسترسی مالی ندارند ، مانند برخی دیگر از کشورها ، مهم است که از جامعه بین المللی حمایت کنند. این امر در مورد تأمین مالی امتیاز ، مانند کمک های بلاعوض ، یا در برخی موارد به طور کامل بازسازی بدهی صورت می گیرد.

گوپینات گفت هنوز کارهایی برای انجام وجود دارد ، اما جهان بر خلاف سال 2020 حداقل امسال رشد مثبت دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *