صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد منطقه MENA را به 3.3 درصد در سال 2021 اصلاح می کند.

[ad_1]

صندوق بین المللی پول (IMF) پیش بینی خود را برای رشد منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) در سال 2021 به 3.3 درصد اصلاح کرده است.

در اکتبر سال گذشته ، صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که رشد منطقه MENA در سال 2021 به 3.2 درصد برسد.

این به دنبال بازنگری بیشتر در پیش بینی رشد سال 2020 منطقه است ، که با 1.2 درصد افزایش به جمع انقباض 3.8 درصدی رسیده است. این با پیش بینی انقباض 5 درصدی در چشم انداز اقتصادی منطقه برای ماه اکتبر مقایسه می شود. صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که رشد منطقه MENA در سال 2022 4.2 درصد افزایش خواهد یافت.

به گفته جهاد آزور ، مدیر بخش بین المللی صندوق بین المللی پول در خاورمیانه و آسیای میانه ، این رشد تا حد زیادی به دلیل نتایج قوی تر از حد انتظار در بین صادرکنندگان نفت است.

یک جایزه اضافی برای این منطقه عدم وجود موج دوم شیوع ویروس کرونا (COVID-19) در برخی از کشورها بود. همراه با تأثیر پدیده همه گیر در منطقه کمتر از حد انتظار ، فعالیت های غیرنفتی را افزایش داده اند.

“برای منطقه قفقاز و آسیای میانه ، رشد در سال 2020 به طور متوسط ​​بدون تغییر باقی مانده و 2.1٪ کاهش می یابد ، زیرا انتظار می رود رشد شدید در برخی از کشورها در ابتدای سال با فعالیت ضعیف تر در سه ماهه چهارم جبران شود. (Q4) به دلیل موج دوم ، در حالی که دیگران تأثیرات شوک در طول سال را از آنچه انتظار می رفت بدتر می دیدند “.

آزور در وبلاگ خود در وب سایت صندوق بین المللی پول با عنوان “همکاری برای کاهش مسیرهای مختلف بهبود در خاورمیانه و آسیای میانه” نوشت ، آزور افزود که دسترسی به واکسن COVID-19 نقش اساسی در بهبودی دارد.

طبق گزارش به روز شده چشم انداز اقتصادی جهان (WEO) که اخیراً توسط این سازمان منتشر شده است ، صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد خود را برای سال 2021 در 3 درصد حفظ کرده است. این رقم همان پیش بینی برای اکتبر 2021 است ، اگرچه این سازمان پیش بینی خود را برای منطقه در سال 2022 به 4.2٪ ، 0.2 درصد بیشتر از پیش بینی خود در ماه اکتبر ، بهبود بخشید.

آزور گفت: “برای سال 2021 ، پیش بینی های ما برای ماه اکتبر به طور کلی تغییر نکرده است ، اما تفاوت های قابل توجهی را بین کشورها منعکس می کند.” به نظر می رسد دسترسی محدودتر به واکسن ها و افرادی که تحت تأثیر موج دوم قرار دارند ضعیف تر هستند. “

وی افزود که انتظار می رود کشورهایی که در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 پشتیبانی مالی و پولی قوی تری را ارائه داده اند ، با کمک بستر کم عمق در سال 2020 ، بهبود بیشتری نیز داشته باشند.

آزور در وبلاگ خود اشاره کرد که انتظار می رود قفقاز و کشورهای آسیای میانه به عنوان یک گروه به دلیل واکنش شدیدتری که به COVID-19 دارند ، در سال 2019 به سطح تولید ناخالص داخلی برسند. با این حال ، کسانی که موج دوم ضربه سختی را متحمل شده اند عقب می مانند و قبل از همه گیری سال 2022 سطح تولید ناخالص داخلی را به دست نمی آورند.

وی خاطرنشان کرد که انتظار می رود بهبود بازارهای نوظهور برای MCD نسبت به سایر همتایان خود در سایر نقاط عقب باشد ، در حالی که اکثر کشورها تا سال 2022 سطح تولید ناخالص داخلی را برای سال 2019 بهبود نمی بخشند.

آزور افزود ، کشورهای شکننده و متأثر از درگیری به ویژه تحت تأثیر قرار خواهند گرفت ، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی 6 درصد در سال 2019 کمتر از 2019 باشد.

وی گفت: راه بهبود برای منطقه MCD به اقدامات محدود کردن ، دسترسی و توزیع واکسن ها ، دامنه سیاست های حمایت از رشد و اقدامات برای کاهش اثرات اقتصادی همه گیری بستگی دارد.

موج دوم ویروس کرونا ، که در ماه سپتامبر آغاز شد ، بسیاری از کشورهای منطقه را مجروح کرد ، جایی که میزان عفونت و مرگ بسیار بیشتر از موج اول است. اکثر کشورها محدودیت های انتخابی را برای کمک به کاهش تأثیر منفی انسانی و اقتصادی خود تمدید کرده اند ، در حالی که برخی از آنها اقدامات واکسیناسیون را آغاز کرده اند.

آزور نتیجه گیری کرد: از بحران و کاهش نابرابری در حال رشد ، تقویت اجتماعی حمایت ، مقابله با میراث بحران ها ، به ویژه مازاد بدهی ها ، اصلاح شرکت های دولتی و کاهش رد پای دولت در اقتصاد و مبارزه با فساد. “

وی همچنین خاطرنشان کرد که برای تسریع در بهبود و جلوگیری از دهه از دست رفته ، اکنون باید کار بر روی سرمایه گذاری های با کیفیت بالا در زیرساخت های سبز و دیجیتالی شدن آغاز شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *