صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که اقتصاد مصر در سال مالی 2020/21 2.8 درصد رشد خواهد کرد

[ad_1]

صندوق بین المللی پول (IMF) ، با وجود بیماری همه گیر ویروس کرونا ، پیش بینی خود از رشد اقتصادی مصر را در سال مالی جاری (FY) 2020/21 به 2.8٪ افزایش داده است. انتظارات صندوق بین المللی پول پیش بینی بانک جهانی مبنی بر رشد 2.7 درصدی اقتصاد مصر در سال مالی 20/21 بود.

اقتصاد مصر به شدت تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت که بر گردشگری و حواله های کارگری تأثیر گذاشت.

درآمد ناشی از گردشگری در مصر در سال 2020 با 70٪ کاهش سالانه (به صورت سالانه) به رکورد 4 میلیارد دلار با توجه به بیماری همه گیر COVID-19 از 13.03 میلیارد دلار در سال 2019.

صندوق بین المللی پول در اولین بررسی آخرین رژیم آماده به کار مصر گفت: “تأثیر رشد بحران با COVID-19 تاکنون کمتر از حد انتظار بوده است ، زیرا مصرف زیاد به جبران ضعف گردشگری و سرمایه گذاری کمک کرده است.”

این صندوق گفت که مقامات مصری در موج دوم بیماری همه گیر COVID-19 انعطاف پذیری در تخصیص مجدد هزینه ها برای کمک به بخشها و گروه های آسیب پذیرتر نشان داده اند.

صندوق بین المللی پول گفت: “سطح بالای بدهی عمومی و نیازهای مالی ناخالص نیز اقتصاد مصر را در برابر برگشت جریان های سرمایه آسیب پذیر می کند ، که این امر خطر فشار بر مالیات و نرخ ارز را دوباره تحت فشار قرار می دهد.”

در پایان سال 2020 نخست وزیر مصر مصطفی مادبولی تأیید کرد که دولت مصر در طول بحران COVID-19 با چالش های زیادی روبرو شده و موفق شده است یک روش پیشگیرانه برای مقابله با بیماری همه گیر و محدود کردن پیامدهای بهداشتی ، اجتماعی و اقتصادی آن اتخاذ کند.

به گفته مادبولی ، بسته مالی اضطراری برای اقتصاد مصر ، به دستور عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور ، به مبلغ 100 میلیارد EGP ، معادل 2٪ از تولید ناخالص داخلی (GDP) ، به طور کارآمد هزینه شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *