صندوق حاکمیت ثروت مصر با همتای سنگالی خود شریک خواهد شد

[ad_1]

صندوق حاکمیت ثروت مصر (TSFE) قصد دارد با همتای سنگالی خود برای ایجاد مشارکتی همکاری کند که بتواند شامل همه صندوق های ثروت حاکم در آفریقا شود.

رئوس مطالب این طرح در جلسه روز شنبه وزیر برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مصر ، هلا ال سعید و الی بیگ ، سفیر جدید سنگال در قاهره ارائه شد.

بای بر تمایل کشورش برای افزایش همکاری و تجارت با مصر ، در راستای روابط عمیق بین دو کشور ، تأکید کرد. وی گفت: چندین فرصت سرمایه گذاری متقابل در سنگال وجود دارد ، به ویژه پس از اکتشافات نفتی که در سال های اخیر انجام شده است.

سفیر ابراز تمایل کرد که برای بازرگانان سنگال از مصر بازدید کند و در طی آن آنها می توانند فرصت های سرمایه گذاری کشور را شناسایی کنند.

ال سعید از این دیدار احتمالی استقبال کرد و بر تمایل مصر برای میزبانی هر چه سریعتر تیم سنگال تأکید کرد. وی افزود که این فرصتی خواهد بود تا آنها را در مورد دستاوردهایی که به عنوان بخشی از پروژه های ملی به دست آمده است و فرصت های امیدبخش سرمایه گذاری توسط دولت در همه زمینه ها به آنها اطلاع دهم.

سفیر بی گفت سنگال در حال ارزیابی عملکرد دولت مصر در جریان بحران ویروس کرونا (COVID-19) و موفقیت آن در دستیابی به رشد مثبت است.

وی با تمجید از تلاش های دولت مصر برای کنترل بیماری همه گیر و ارائه خدمات پزشکی لازم به شهروندان خود افزود: هیچ گزارش شده از ویروس کرونا در بین جامعه سنگال مصر گزارش نشده است.

در این نشست همچنین با اشاره به مرکز زیرساخت های اطلاعاتی و متغیرهای مکانی و نقش آن در نظارت بر پروژه های ملی ، پروژه های اجرا شده توسط وزارت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ال سعید تلاش های م Instituteسسه ملی حکمرانی و توسعه پایدار (NIGSD) ، راهنمای آموزش وزارت و م Instituteسسه ملی برنامه ریزی (NPI) ، بخش تحقیقات وزارت را ارائه داد.

در همان زمان ، وزیر بر نقش اضافی آژانس مرکزی بسیج عمومی و آمار (CAPMAS) در تهیه داده های لازم برای تمام بخشهای کشور مصر تأکید کرد. وی با این کار از واحد اقتصاد کلان به عنوان کمک قابل توجهی در سیاستگذاری اقتصادی یاد کرد.

ال سعید همچنین ویژگی های چشم انداز 2030 مصر را مورد بررسی قرار داد و بر انسجام آن با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG) و استراتژی آفریقا 2063 تأکید کرد. با اهداف و چشم اندازهای قاره آفریقا.

روابط مصر و سنگال به سال 1960 برمی گردد ، زیرا مصر دومین کشوری بود که بلافاصله پس از استقلال از فرانسه در 4 آوریل 1960 با سنگال روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *