“ضرر غیرقابل تصور”: بیش از 200 جسد کودک در یک مدرسه محلی در کانادا پیدا شده است

[ad_1]

کملوپس ، بریتیش کلمبیا – بقایای 215 کودک ، برخی از آنها زیر 3 سال ، در محل بزرگترین مدرسه محلی مسکن کانادا ، یکی از موسساتی که کودکان گرفته شده از خانواده های سراسر کشور را نگهداری می کند ، پیدا شده است.

روزانا کازیمیر ، رئیس Tk’emlups te Secwépemc First Nation ، در انتشار خبری گفت که لاشه هواپیما در آخر هفته گذشته با استفاده از رادار نافذ زمین تأیید شد.

کازیمیر روز جمعه گفت که اجساد بیشتری می توان یافت زیرا مناطق جستجو در منطقه مدرسه بیشتر است.

در نسخه قبلی ، وی این کشف را “خسارتی غیر قابل تصور دانست که در مورد آن صحبت شده اما هرگز در مدرسه مسکن هند در کملوپس مستند نشده است.”

از قرن نوزدهم تا دهه 1970 ، بیش از 150 هزار کودک اول سازمان ملل مجبور شدند به عنوان بخشی از برنامه ای برای جذب آنها به جامعه کانادا ، در مدارس مسیحی با بودجه دولتی شرکت کنند. آنها مجبور به پذیرش مسیحیت شدند و اجازه صحبت با زبانهای مادری خود را نداشتند. بسیاری از آنها مورد ضرب و شتم و آزارهای لفظی قرار گرفتند و گفته می شود که تا 6000 نفر درگذشتند.

دولت کانادا در سال 2008 از پارلمان عذرخواهی کرد و اذعان داشت که خشونت جسمی و جنسی در مدارس گسترده است. بسیاری از دانشجویان به خاطر می آورند که برای صحبت به زبان مادری خود مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند. آنها همچنین ارتباط خود را با والدین و آداب و رسوم خود از دست دادند.

رهبران محلی به این میراث سو abuseاستفاده و انزوا به عنوان عامل اصلی سطح اپیدمی الكلیسم و ​​اعتیاد به مواد مخدر در رزروها اشاره می كنند.

گزارش بیش از پنج سال پیش توسط کمیسیون حقیقت و آشتی گفت که حداقل 3200 کودک در اثر سو abuse استفاده و غفلت فوت کرده اند و گزارش داد که حداقل 51 مورد مرگ تنها در مدرسه کملوپس بین سالهای 1915 تا 1963 گزارش شده است.

تری تیجی ، رئیس منطقه ای اولین مجمع ملل برای بریتیش کلمبیا ، گفت: “این مسئله واقعا مسکن مدارس و زخم های این میراث نسل کشی را برای مردم بومی بازگو می کند.”

بقایای آن پیدا شد و نبش قبر شد. لیزا لاپوینت ، یک معاینه ارشد پزشکی در بریتیش کلمبیا ، گفت که روز پنجشنبه توسط Tk’emlúps te Secwépemc به او توصیه شده است که یک محل دفن در کنار مدرسه مسکونی Kamlups سابق هند را باز کند.

لاپوینت گفت: “ما در آغاز روند جمع آوری اطلاعات هستیم و با پیشرفت این کار حساس با Tk’emlúps te Secwépemc و دیگران کار خواهیم کرد.”

“ما ویرانی تلخ و دلخراشی را که سیستم مدارس مسکن کانادا به وجود آورده بسیار تأیید می کنیم و افکار ما امروز در عزاداری با همه است.”

این گروه هنوز در حال کار با یک متخصص رادار برای تکمیل بررسی زمینی هستند. آنها انتظار دارند كه گزارش كامل تا اواسط ژوئن ارائه شود – یكی از كازیمیر گفت كه این گزارش به صورت عمومی به اشتراک گذاشته می شود ، اما تنها پس از افشای آن برای اعضای آن و سایر رهبران محلی ملل اول.

وی گفت که این گروه همچنین در مورد آنچه می تواند برای بازگرداندن بقایای بدن و تکریم کودکان و خانواده های آسیب دیده انجام دهد ، تحقیق خواهد کرد.

نخست وزیر بریتیش کلمبیا ، جان هورگان گفت که وقتی از این کشف مطلع شد “وحشت زده و دلشکسته” بود و آن را یک تراژدی “با ابعاد غیر قابل تصور” خواند که خشونت و پیامدهای سیستم مدارس مسکن را برجسته می کند.

این مدرسه در Kamloops بین سالهای 1890 و 1969 فعالیت می کرد ، زمانی که دولت فدرال عملیات را از کلیسای کاتولیک بر عهده گرفت و آن را به عنوان یک مدرسه روزانه اداره می کرد تا اینکه در سال 1978 تعطیل شد.

کازیمیر گفت که تصور می شود مرگ این افراد فاقد سند است ، اگرچه بایگانی محلی در موزه با موزه سلطنتی بریتیش کلمبیا در حال کار است تا ببیند آیا سوابق مربوط به این مرگ ها یافت می شود.

کازیمیر در بیانیه اولیه که اواخر روز پنجشنبه صادر شد ، گفت: “با توجه به وسعت مدرسه ، با حداکثر 500 دانش آموز که به طور همزمان ثبت نام کرده و در آن تحصیل می کنند ، می فهمیم که این ضرر تأیید شده بر جوامع ملل اول در بریتیش کلمبیا و فراتر از آن تأثیر می گذارد.”

کازیمیر گفت که رهبری جامعه Tk’emlups “مسئولیت مراقبت از این کودکان از دست رفته را تصدیق می کند.”

وی در بیانیه ای گفت ، دستیابی به آخرین فن آوری فرصتی برای گزارش واقعی کودکان گمشده فراهم می کند و ما امیدواریم که این باعث آرامش و بسته شدن زندگی از دست رفته شود.

کازیمیر گفت که کارکنان این گروه اعضای جامعه و جوامع اطراف را که دارای فرزندانی هستند که در مدرسه تحصیل می کنند ، مطلع می کنند.

اولین مرجع بهداشت ملل کشف بقایای بدن “بسیار دردناک” دانست و در یک وب سایت گفت که “تأثیر قابل توجهی بر جامعه Tk’emlúps و جوامعی که این مدرسه مسکونی خدمت می کند ، خواهد بود.”

رئیس اجرایی ریچارد جوک گفت که این کشف “تأثیر مضر و پایداری را که سیستم مدرسه همچنان بر افراد از اولین ملل ، خانواده ها و جوامع آنها دارد نشان می دهد.”

نیکول چابوس ، استاد حقوق در دانشگاه تامپسون ریورز ، گفت که هر یک از دانشجویان سال اول او در دانشگاه کملوپس حداقل یک روز را در مدرسه اقامت سابق گذرانده و با بازماندگان در مورد شرایطی که تجربه کرده اند صحبت می کند.

وی گفت که شنیده نشده بازماندگان در مورد یک قبر بدون علامت صحبت می کنند ، “اما همه آنها در مورد کودکان شکست خورده صحبت می کنند.”

حق چاپ © 2021 توسط آسوشیتدپرس. کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *