عربستان سعودی تاریخ معاینه مجدد مهندس قاچاق مواد مخدر مصری را تعیین کرد

[ad_1]

نبیلا ماکرام ، وزیر امور مهاجرت و مهاجران مصر ، روز چهارشنبه اعلام کرد که عربستان سعودی برای دادرسی مهندس مصری علی ابوالقاسم برای 28 ژانویه مقرر کرده است. ابوالقاسم به قاچاق مواد مخدر به پادشاهی متهم است.

ماکرام گفت وزارتخانه وی پرونده علیه شهروند مصر را از نزدیک پیگیری می کند و گفت عربستان حکم صادره برای وی را به حالت تعلیق درآورد.

مکرم با همسر ابول ، قاسم ابتیسام تماس گرفت تا به وی اطمینان دهد که وضعیت از سوی مقامات ذیصلاح کنترل می شود.

در سال 2019 پیام هایی از طرف همسر و فرزندان مهندس در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن آنها از مقامات سعودی خواسته اند برای اثبات بی گناهی ابوالقاسم دوباره پرونده را بررسی کنند. او تنها نان آور خانواده است.

این وزارتخانه طی دو سال گذشته با تعدادی از مقامات تماس گرفته و جلساتی را با سفارت مصر در عربستان و سفارت عربستان در قاهره برگزار کرده است.

آنها از مقامات سعودی خواستند تا تحقیق مجدد را براساس موقعیت قضایی مصر در این پرونده انجام دهند ، به ویژه با وجود توافق نامه های همکاری قضایی عرب که امکان تبادل اطلاعات را فراهم می کند.

علی ابوالقاسم از سال 2007 در عربستان سعودی کار می کند و در سال 2017 به اتهام قاچاق مواد مخدر در پادشاهی به اعدام محکوم شد.

به گفته مقامات مصری ، شهادت شاهدان مصری ثابت کرد که ادعای مبنی بر اینکه تجهیزات وارد شده توسط شرکت ابوالقاسم حاوی محموله ای از دارو است ، بر اساس شواهد نبوده است.

وزیر همچنین شخصاً با رئیس دادستان دیدار کرد تا انتقال کلیه اسناد مربوط به پرونده را که بی گناهی مهندس را به طرف سعودی ثابت می کند ، کنترل کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *