عربستان سعودی میزبان چهل و یکمین اجلاس شورای همکاری خلیج فارس برای بحث در مورد بحران قطر است

[ad_1]

عربستان سعودی روز چهارشنبه چهل و یکمین جلسه شورای همکاری خلیج فارس (شورای همکاری خلیج فارس) را به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز در شهر العولا برگزار می کند.

ما امیدواریم که این اجلاس باعث بهبود اختلافات مداوم بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ، تحکیم آشتی و تقویت همکاری شود. بحث های پیشنهادی برای اجلاس دهمین نشست که به میزبانی عربستان سعودی برگزار می شود به مدت یک روز ادامه خواهد داشت.

در اجلاس امسال نمایندگان عربستان سعودی و قطر برای رفع اختلافات حضور خواهند داشت. انتظار می رود این اجلاس به طور عمده در پرونده های روابط با ایران و برنامه هسته ای آن ، همراه با مشارکت های استراتژیک منطقه ای و بین المللی و همکاری های اقتصادی در خلیج فارس شرکت کند.

این بحث ها در سایه تحولات ژئوپلیتیکی عمیقی که منطقه عرب و همچنین در سراسر جهان طی می کند ، صورت خواهد گرفت.

احمد ناصر آل محمد الصباح ، وزیر امور خارجه کویت گفت که میانجیگری کشورش بین قطر و همسایگان آن منجر به نشانه هایی شده است که نشان می دهد همه کشورها می خواهند از طریق “بحث های مثمر ثمر” به “توافق نهایی” برسند.

سفیران شورای همکاری خلیج فارس در کویت دیدار کردند و در مورد مسائل منطقه پیش از نشست خلیج فارس گفتگو کردند ، خبرگزاری دولتی KUNA گزارش داد.

پنجشنبه گذشته ، الصباح گفت که نسبت به برگزاری اجلاس در عربستان سعودی خوش بین است. وی همچنین در مورد تعهد کویت برای ردیابی میراث امیر فقید شیخ صباح الجابر الصباح در مورد عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها و وحدت کشورهای خلیج فارس بحث کرد.

نشست خلیج فارس پس از تلاش های ایالات متحده برای تحت فشار قرار دادن کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای پایان دادن به بحران خود برگزار می شود ، این بحران از سال 2017 که روابط عربستان سعودی ، امارات ، بحرین و مصر با دوحه قطع شد ادامه دارد.

شیخ عبدالله بن محمد بن ابراهیم آل آل شیخ ، رئیس شورای شورا در عربستان سعودی گفت که ملک سلمان موضوع وحدت و موفقیت در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و ادامه این شورا را سرلوحه نگرانی های خود قرار داده است.

وی همچنین تأکید کرد که دعوت از رهبران شورای همکاری خلیج فارس در شرایط استثنایی صورت می گیرد که مستلزم اتحاد صفوف و تقویت اقدامات مشترک در خلیج فارس است.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ، دکتر نایف فلاح الحجرف ، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت: “این شورا با لطف خداوند و حکمت رهبران شورای همکاری خلیج فارس دائماً به سمت دهه پنجم روند پر برکت همکاری پیش می رود.”

وی گفت ، علی رغم شرایط استثنایی پیرامون بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، جلسه در AlUla در حال برگزاری بود.

الحیرف خاطرنشان کرد که این اجلاس بار دیگر خواست رهبران شورای همکاری خلیج فارس برای حفظ این شورا به عنوان یک سیستم منسجم با توانایی غلبه بر مشکلات و چالش ها و تقویت مسیر تکمیلی آن در همه زمینه ها را تأیید کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *