عکسهای سریع از COVID: ایالات متحده به احتمال زیاد دوز اضافی واکسن را مجاز می کند زیرا نوع دلتا باعث افزایش عفونت ها می شود

[ad_1]

واشنگتن- پس از ماه ها تلاش برای ترغیب آمریکایی ها برای دریافت واکسن COVID-19 ، مقامات بهداشتی ایالات متحده به زودی با چالش جدیدی روبرو خواهند شد: وادار کردن افراد واکسینه شده به منظور تزریق واکسن تقویت کننده برای محافظت طولانی مدت. زیرا نوع دلتا دوباره عفونت ها را ارسال می کند.

به گفته دو نفر که به شرط ناشناس ماندن در مورد بحثهای داخلی در گفتگو با آسوشیتدپرس صحبت کردند ، انتظار می رود تا چهارشنبه ، مقامات بهداشتی ایالات متحده یک دوز اضافی واکسن را به همه آمریکاییها هشت ماه پس از دوز دوم توصیه کنند.

این بدان معناست که بزرگترین اقدام واکسیناسیون در تاریخ ایالات متحده در حال گسترش است.

این حرکت به دلیل نوع بسیار مسری و شواهد اولیه است که نشان می دهد اثر محافظتی واکسن طی چند ماه کاهش می یابد.

بیشتر: در مورد شات های تقویت کننده COVID-19 چه می دانیم؟

هفته گذشته ، مقامات بهداشتی ایالات متحده تقویت کننده ها را برای برخی از افراد با سیستم ایمنی ضعیف مانند بیماران سرطانی و دریافت کنندگان پیوند اعضا توصیه کردند. اگر عکسها همانطور که سایر آمریکایی ها انتظار دارند گسترش یابد ، ممکن است کارکنان بهداشت ، ساکنان خانه سالمندان و سایر سالمندان از اولین کسانی باشند که آنها را دریافت کرده اند.

برخی کارشناسان ابراز نگرانی کرده اند که کمپین جدیدی که خواستار تشویق است می تواند پیام بهداشت عمومی را گیج کرده و تلاش مداوم برای جلب نظر ده ها میلیون آمریکایی را که در دریافت اولین عکس های خود از COVID-19 تردید دارند ، تضعیف کند.

لورنس گوستین ، متخصص بهداشت عمومی در دانشگاه جورج تاون ، روز سه شنبه هشدار داد که درخواست برای دوزهای سوم می تواند افرادی را که نسبت به اثربخشی شبهه شک دارند ، دلسرد کند.

وی گفت: “ما واقعاً باید اطمینان حاصل کنیم که در حالی که زمان و تلاش زیادی را برای دوزهای سوم صرف می کنیم ، اولین کمپین واکسیناسیون خود را تضعیف نمی کنیم.” این واقعاً بحران وجودی در ایالات متحده است. “

این مبارزات شتابزده همچنین می تواند خشم آمریکا را برانگیزد: مقامات بهداشت جهانی ، از جمله سازمان بهداشت جهانی ، از کشورهای ثروتمند خواسته اند از تزریق تقویت کننده خودداری کنند تا اطمینان حاصل شود که کشورهای فقیر واکسن کافی برای دوزهای اولیه دارند.

دکتر تلانگ موفوکنگ ، کارشناس آفریقای جنوبی که به سازمان ملل متحد مشاوره می دهد ، اقدام برای تشدید تیراندازی ها در ایالات متحده را محکوم کرد و گفت که این امر می تواند بر “پیشرفت و تعمیق نابرابری های موجود” در زمانی که “افرادی هستند که هنوز یک واحد دریافت نکرده اند ، تأثیر بگذارد. شلیک کرد ” “

اما جن ساکی سخنگوی کاخ سفید گفت که این سوال که آیا بوسترها را تقسیم کنیم یا به دیگر کشورها کمک کنیم “یک انتخاب غلط است. ما می توانیم هر دو را انجام دهیم.”

او گفت ایالات متحده “دور و دراز” بزرگترین مشارکت کننده در مبارزه جهانی با COVID-19 بوده و “همچنان زرادخانه واکسن ها خواهد بود” در جهان.

مرتبط: تزریق تقویت کننده به برخی از بیماران نقص ایمنی اطمینان می دهد

پساکی گفت: “ما همچنین عرضه کافی داریم و مدتهاست که برنامه ریزی لازم را در صورت نیاز به تقویت جمعیت واجد شرایط انجام داده ایم.”

هنگامی که سازمان غذا و داروی ایالات متحده رسماً واکسن ها را تأیید کرد ، واکسن های تقویت کننده به طور گسترده استفاده خواهند شد ، که در حال حاضر تحت مجوز اضطراری منتشر می شوند. انتظار می رود در هفته های آینده تأیید کامل شات Pfizer انجام شود.

طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، بیش از 198 میلیون آمریکایی حداقل یک دوز واکسن COVID-19 یا 70 درصد واجدین شرایط را دریافت کرده اند. کمتر از 60 درصد آمریکاییان بالای 12 سال واکسینه شده اند.

واکسیناسیون کندتر از آن چیزی است که دولت بایدن انتظار داشت. در عین حال ، این نوع به شدت در جوامع بدون واکسینه در حال گسترش است و باعث افزایش تعداد زیادی از “عفونت های موفقیت آمیز” در افراد کاملاً تلقیح شده می شود.

مطالعات نشان می دهد که واکسن همچنان در برابر COVID-19 شدید محافظت می کند ، اما نتایج اسرائیل در ماه گذشته منتشر شده نشان می دهد که اثر آن رو به کاهش است. دو ماه پس از دریافت دوز دوم از شرکت کنندگان در مطالعه ، اثربخشی آن در برابر عفونت علامتی به 96 درصد رسید. در عرض شش ماه ، این میزان به حدود 84 درصد کاهش یافته بود.

اسرائیل که به طور انحصاری از شلیک Pfizer استفاده می کرد ، به افراد بالای 50 سال برای کنترل دلتای خود یک تقویت کننده ارائه می دهد. محققان هنوز در حال تلاش برای درک میزان عفونت های پیشرفته به دلیل ضعف ایمنی یا آسیب پذیری در برابر نوع دلتا هستند.

فوریت جدید مقامات آمریکایی نشان می دهد که این گزینه چقدر سریع کشور را به عقب برگردانده است.

در 4 ژوئیه ، رئیس جمهور جو بایدن اعلام کرد که این کشور استقلال خود را از این ویروس اعلام کرده است. اما از آن زمان ، عفونت ها ، بستری شدن ها و مرگ ها در سراسر کشور افزایش یافته است ، که بخش های اورژانس را در بخش هایی از جنوب و غرب بیش از حد بار می کند.

روز دوشنبه ، Pfizer و شریک آن BioNTech اطلاعاتی را به FDA ارسال کردند تا از ایجاد یک عکس تقویت کننده برای عموم مردم جلوگیری کنند. فایزر گفت که یک مطالعه کوچک نشان داد افرادی که دوز سوم را دریافت کرده اند ، سطوح بالاتری از آنتی بادی ها در برابر چندین نسخه ویروس کرونا ، از جمله نوع دلتا ، دارند. این شرکت در حال انجام یک مطالعه بزرگتر است.

دکتر ویلیام ماس از دانشگاه جانز هاپکینز گفت که اطلاعات بیشتری در مورد اینکه آیا کاهش سطح آنتی بادی منجر به بستری شدن در بیمارستان و مرگ می شود مورد نیاز است. آزمایش آنتی بادی به تنهایی “برای نیاز به دوزهای تقویت کننده برای عموم مردم کافی نیست.”

و دکتر کارلوس دل ریو ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه اموری ، گفت: “بیمارستانهای ما پر از افرادی نیست که شش یا هشت ماه پیش واکسینه شده اند. بیمارستانهای ما پر از افراد واکسینه نشده است.”

آمریکایی هایی که اولین دوز واکسن Pfizer را دریافت کرده اند – بیشتر کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان خانه های سالمندان – از زمان دریافت دوز دوم خود به مرز هشت ماهه نزدیک می شوند.

دکتر فرانسیس کالینز ، مدیر موسسه ملی سلامت در تعطیلات آخر هفته گفت: “نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است اثربخشی واکسن کاهش یابد.” “و دلتا برای ما مضحک است که سعی کنیم با آن کنار بیاییم. ترکیب این دو به این معنی است که ممکن است به شتاب دهنده نیاز داشته باشیم.”

واکسن Pfizer و Moderna در دو دوز تجویز می شود. مقامات همچنین در حال جمع آوری اطلاعات در مورد واکسن جانسون و جانسون هستند ، که فقط در اواخر فوریه در ایالات متحده تأیید شد تا مشخص شود چه زمانی باید تقویت کننده ها را توصیه کند.

___

Mogomotsi Magome نویسنده آسوشیتدپرس از ژوهانسبورگ به این گزارش کمک کرد.

حق چاپ © 2021 توسط Associated Press. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *