غلبه بر بی حوصلگی همه گیر: اپرای مصر در سال 2020 میزبان 584 رویداد فرهنگی است.

[ad_1]

2020 یک سال جهانی دشوار است ، به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) همه جنبه های زندگی به شدت تحت تأثیر قرار گرفته یا کاملاً متوقف شده است.

از بخشهایی که بیشتر تحت تأثیر بحران بهداشت جهانی قرار گرفته اند ، جهانگردی ، فرهنگ و بخشهای خلاق به طور قابل توجهی آسیب دیده اند. با این وجود اپرای مصر در سال گذشته توانسته است فعالیت های هنری خود را ارائه دهد.

علی رغم تصمیم به تعلیق فعالیت های فرهنگی و هنری بیش از سه ماه از مارس 2020 ، اپرا همچنان به پیام آموزشی خود ادامه داد. به عنوان بخشی از این ، آنها 584 رویداد فرهنگی و هنری را در قاهره ، اسکندریه و دامنهور ارائه دادند ، کارهایی که به منظور افزایش سلیقه عمومی و تعریف میراث هنری بشر تنظیم شده است.

این اجراها بین نوآوری های داخلی و خارجی تقسیم شده است که همه نقش مهمی در فرصت دادن به هنرمندان جوان برای ابراز وجود در جامعه داشته اند. این آثار علاوه بر پیشرفت جامعه به عنوان راهی برای جذب مخاطبان گروه های سنی مختلف ارائه می شود.

مطابق با جهت گیری های خاص دولت برای احیای فعالیت های فکری و هنری و همزیستی با ویروس کرونا ، تئاتر جدید چشمه در فضای باز در اپرای قاهره تأسیس شد. تئاتر جدید ضمن ارائه اقدامات پیشگیرانه لازم علیه ویروس کرونا ، امکان ارائه نمایش ها و نمایشگاه های هنری را فراهم می کند.

علاوه بر این ، وزارت فرهنگ یک ابتکار آنلاین را با عنوان “فرهنگ بین دست شماست” آغاز کرده است ، که نقش مهمی در ارائه کنسرت ها ، سالن ها و فعالیت های خلاقانه به مردم در خانه دارد.

به عنوان بخشی از این ابتکار عمل ، اپرای قاهره 104 كنسرت را در صحنه بزرگ خود و 103 كنسرت را در صحنه كوچك برگزار كرد ، در حالی كه اپرای اسكندریا 95 را در تئاتر سید درویش و اپرای دامنهور 42 كنسرت را ترتیب دادند.

از جمله فعالیت های دیگر ، اپرای قاهره کنسرت آنلاین مشترکی را بین ارکستر سمفونیک قاهره به سرپرستی استاد احمد آل سعیدی و ارکستر سمفونیک لیائونینگ چین برگزار کرد.

وی همچنین یک کنسرت بی نظیر با حضور هولوگرام خواننده افسانه ای مصری ام کولتوم ترتیب داد که موفقیت بزرگی در بین مردم بود. این امر به دلیل برگزاری 584 رویداد هنری و فعالیت فرهنگی در سالن های اپرا در قاهره ، اسکندریه و دامنهور ، ضمن اقدامات پیشگیرانه لازم علیه ویروس کرونا است.

این 584 رویداد شامل 28 سالن شب ، سمینارهای فرهنگی و 48 نمایشگاه هنرهای پلاستیکی است.

گروههای خارجی در قاهره نمایندگی دارند

مگی صابر ، رئیس سالن اپرای قاهره گفت که در آستانه تعلیق رویدادهای فرهنگی به دلیل ویروس کرونا و به عنوان بخشی از مبادلات فرهنگی بین مصر و بسیاری از کشورهای خارجی ، خانه های اپرای مصر میزبان تعدادی از گروه های بازدید کننده از خارج از کشور بود.

این مجموعه ها شامل گروه قدم های قاهره (مصر – آلمان) ، آتش گرجستان (باله رویال جورجیا) ، باله میلان (ایتالیا) ، ارکستر سمفونیک هیلونگجیانگ (چین) و کوارتت تنور (جمهوری چک) است. . همچنین به مناسبت مشخصه های خاص از جمله روز جهانی هندی و به مناسبت بیستمین سالگرد برقراری روابط رسمی بین مصر و کره ، رویدادهایی برگزار شد.

تالار فرهنگی اپرا با تقدیر از بسیاری از پیشگامان و چهره های برجسته مصر در زمینه های فرهنگی ، به اهداف خود در زمینه روشنگری مخاطبان ادامه داد. این سالن همچنین شب های شعر و سمینارهای فرهنگی عمومی را در سالن های اپرا در قاهره ، اسکندریه و دامنهور ارائه می داد.

صابر افزود که ارکستر سمفونیک قاهره تحت نظارت مدیر هنری و سرپرست ارکستر خود ، مائسترو احمد الساعدی ، 62 سالگی خود را جشن می گیرد. وی توضیح داد که این ارکستر 27 کنسرت مختلف را در خانه های مختلف اپرا در سراسر کشور اجرا کرده است ، از جمله گروهی از مشهورترین ساخته های موسیقی کلاسیک بین المللی.

در همین حال ، گروه اپرای قاهره ، به رهبری مدیر هنری آن ایمان مصطفی ، اپرای معروف جاکومو پوچینی را اجرا کرد. آرزو، امسال علاوه بر 16 کنسرت که شامل بسیاری از آهنگ های بین المللی و آوازهای کریسمس بود.

گروه باله اپرای قاهره هفت اجرا را شامل می شود دریاچه قو ، فندق شکن ، اوزیریس ، و سیرتکی زوربا.

در مورد گروه رقص مدرن مصر ، زیر نظر مدیر هنری آن ، ولید آونی ، نمایش جدید خود را ارائه داد گرد و غبار آخناتن از نور. این علاوه بر سه نمایش بود پری دریایی سرنا، دو خادم، و عمیق تر از آنچه در سطح ظاهر می شود.

ارکستر اپرای قاهره به سرپرستی مدیر هنری خود Maestro Nair Nagy ، سه کنسرت از جمله گزیده ای از آهنگ ها و موسیقی های معروف بین المللی را اجرا کرد. آنها همچنین با اجرای باله و اپرا همراه بودند.

برای یازدهمین سال ، اپرای قاهره موفق به تمدید مجوز انحصاری و مستقیم پخش نمایش از اپرای متروپولیتن نیویورک شده است. این طرح به منظور ایجاد وضعیتی از علاقه و تفاهم هنری و فرهنگی در مصر و بازنمایی فرهنگ های مختلف در سراسر جهان به منظور غنی سازی زندگی هنری این کشور طراحی شده است.

احیای میراث موسیقی جهان عرب

به عنوان بخشی از علاقه به احیای میراث موسیقی جهان عرب ، گروه های موسیقی از سراسر منطقه و مربوط به اپرای قاهره 89 کنسرت دوره ای را ارائه دادند. این موارد عبارتند از: 15 کنسرت توسط گروه موسیقی عبدالحلیم نویرا برای موسیقی عربی. 29 نفر از گروه موسیقی ملی عرب ؛ 10 نفر از گروه میراث موسیقی؛ 18 اپرای اسکندریه برای موسیقی و آواز عربی. 13 کنسرت گروه آواز مذهبی ؛ و چهار کنسرت توسط گروه کر کودکان اپرا. آنها علاوه بر جشن هایی که به عنوان بخشی از بیست و نهمین دوره جشنواره موسیقی عرب برگزار شد ، برگزار شد.

این کنسرت ها شاهد تجلیل از نمادها و پیشگامان موسیقی در مصر و جهان عرب با هدف احیای فرم موسیقی عربی و حفظ آن از نابودی بود.

بیش از 59 رسیتال ، از جمله تکنوازان یا گروه های کوچک برنامه ، توسط هنرمندان مصری در اپرای قاهره ، اسکندریه و دامنهور اجرا شد.

اولین دوره جشنواره موسیقی و آواز دندارا ، واقع در استان کنا ، نیز به عنوان اولین نوع در جنوب مصر تاسیس شد.

این جشنواره با همکاری وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر شش روز به طول انجامید و شامل 10 کنسرت بود که توسط بلک تما ، مدحت صالح با همراهی پیانو نواز عمرو سلیم ، علی الحجار ، هشام عباس ، ماسار اگبری ، گروه فولکلور لوکسور و مای ارائه شد. فاروک

از سوی دیگر ، شورای عالی فرهنگ ، به ریاست هشام عزمی ، مجموعاً 381 فعالیت و رویداد فرهنگی بین المللی و محلی را در سال 2020 ترتیب داد.

این فعالیت ها با مشارکت واقعی یا به عنوان بخشی از ابتکار عمل “فرهنگ بین دست شماست” که توسط وزیر فرهنگ ایناس عبدالدیم آغاز شده بود انجام شد. این مشارکت 24 کمیته تخصصی شورای عالی فرهنگ ، با همکاری تیم دبیرخانه کنفرانس بود. وی همچنین علیرغم مشکلات ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، از روشنفکران در مصر و سراسر جهان عرب حمایت مداوم خود را ارائه داد.

این فعالیت ها بخشی از اجرای برنامه توسعه پایدار تا سال 2030 بود و شامل مجموعه ای از همایش ها و کنفرانس های بین المللی و محلی بود.

مجمع بین المللی گفتگوی فرهنگی پنج رویداد را به عنوان بخشی از ابتکار فرهنگ ما را به ما نزدیک می کند ، همراه با 9 رویداد برای تقویت روابط فرهنگی با همکاری سازمان های فرهنگی خارج از کشور برگزار کرد. یک سری 91 سمینار و شام از جمله سخنرانی ها و سالن های فکری برگزار شد.

یک سری رویدادهای آنلاین با مشارکت محلی و منطقه ای برگزار شد ، از جمله یک سری سخنرانی ها با عنوان “فرهنگ در اینترنت”. این مجموعه دیجیتال شامل 24 رویداد مانند سری Read with Us است که شامل 106 رویداد منفرد است. این اتفاق علاوه بر مجموعه “هر روز یک شاعر” که توسط کمیته شعر شورا برگزار شد و 75 فعالیت در آن انجام شد ، اتفاق افتاد.

از دیگر رویدادها می توان به مجموعه زندگی ما با موسیقی اشاره کرد که شامل 11 رویداد بود و توسط کمیته موسیقی شورای عالی فرهنگ برگزار شد. همچنین یک مجموعه “خواندن از یک کتاب ترجمه شده” شامل 10 رویداد برگزار شده توسط کمیته ترجمه شورا وجود داشت. این مجموعه ، شامل هنرهای پلاستیکی و معماری ، شامل 44 رویداد بود و توسط هیئت کمیته هنرهای پلاستیک و معماری برگزار شد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *