غول پیکر منع رفت و آمد فرانسه در 2 روز به پایان می رسدیک دادستان فرانسوی گفت که پلیس هفت نفر را بازداشت کرد ، از جمله دو سازمان دهنده ادعا شده ، شنبه پس از جنجال عظیم سال نو حداقل 2500 نفر را در بخش غربی کشور جلب کرد.

این گردهمایی ، که ماسکهای کمی دید و هیچ مانعی برای فاصله اجتماعی نداشت ، علی رغم محدودیت منع رفت و آمد ملی و سایر محدودیت ها با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا (COVID-19) صورت گرفت.

وزیر کشور فرانسه جرالد دارمانین در توئیتر خود نوشت که اقدامات پلیس در اطراف سایت در لیورون ، بریتنی ، منجر به پایان میهمانی غیرقانونی و بدون خشونت در صبح شنبه ، 36 ساعت پس از شروع شد.

دادستان فیلیپ آستروک گفت که تعدادی از تخلفات از جمله “به خطر انداختن جان دیگران” ، “خشونت عمدی” علیه افسران پلیس و جرایم مربوط به مواد مخدر مورد تحقیق قرار گرفته است.

محققان دریافتند كه برگزاركنندگان از كمك مالي براي شركت در اين شركت درخواست كرده اند و داروهای غيرقانونی به وفور مشاهده می شود.

پلیس پس از جستجوی پلیس در بازرسی از پول ، مواد مخدر غیرقانونی و تجهیزات صوتی ، دو مظنون را به عنوان سازمان دهنده بازداشت کرد. پنج نفر دیگر هنگام خروج از حزب به جرم مواد مخدر و حمل وسایل صوتی دستگیر شدند.

امانوئل برتی ، رئیس دولت محلی ، روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که پلیس حداقل 1200 جریمه از جمله 800 مورد را به دلیل عدم رعایت قانون منع رفت و آمد ، نداشتن ماسک صورت و شرکت غیرقانونی در تجمع صادر کرده است. وی گفت که صدها نفر نیز به دلیل استفاده از داروهای غیرقانونی جریمه شده اند.

راورس از فرانسه و خارج از کشور پنجشنبه شب در آشیانه ای در لیورون جمع شده و سال نو را جشن گرفتند. مقامات گفتند که شب گذشته حمله کنندگان به پلیس حمله کردند و یک وسیله نقلیه پلیس را سوزاندند و سه مأمور را با گلوله های بطری و سنگ کمی زخمی کردند.

تصاویر ویدئویی ردیف هایی از کامیون ها و اتومبیل های روروک را نشان می داد که صبح شنبه ترک می شوند. این مهمانی علی رغم کلاس شب ملی فرانسه ، که می خواست مردم را از تجمع در هنگام همه گیری منصرف کند ، برگزار شد.

آژانس بهداشتی منطقه ای بریتنی هشدار داد که افراد مهمانی در معرض خطر شیوع ویروس هستند و از شرکت کنندگان خواست تا قبل از انجام آزمایش ، هفت هفته خود را منزوی کنند.

فرانسه بیش از 64000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا گزارش کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *