فدراسیون اتحادیه های کارگری از دولت به دلیل تعطیلی یک کارخانه فولاد دولتی شکایت خواهد کرد

[ad_1]

فدراسیون اتحادیه های کارگری مصر وابسته به دولت (ETUF) روز چهارشنبه اعلام کرد که از دولت بخاطر تصمیم خود در مورد تعطیلی شرکت آهن و فولاد (هادیسولب) شکایت خواهد کرد و قول حمایت از کارگران کارخانه را می دهد.

در بیانیه ای که روز چهارشنبه اعلام شد ، بخش حقوقی فدراسیون شکایتی فوری برای تعلیق مراحل تعطیلی تشکیل خواهد داد.

کارمندان هادیسولب علاوه بر تحقیق در مورد ادعاهای فساد در شرکت ، خواستار تعلیق فوری تصمیم دولت و بحث در مورد سناریوهای جایگزین شدند.

در جلسه اضطراری سه شنبه شب ، ETUF بر رد پیشنهاد تصفیه شرکت 67 ساله و تلاش برای نادیده گرفتن “نقش این شرکت در خدمت به صنعت ملی و همچنین حمایت دولت در هنگام بحران ها” تأکید کرد. و جنگها “

این شرکت در سال 1954 در زمان رئیس جمهور سابق جمال عبدالناصر تاسیس شد.

این فدراسیون قول داد که خواسته های کارگران را بپذیرد و از دولت خواست که به جای تعطیل کردن ، کار تولید و اصلاح کارخانه را با کمیته ملی تخصصی بررسی کند.

در بیانیه ای ، فدراسیون بر اهمیت “حفظ ثروت صنعتی که در اختیار این شرکت پیشرو در خاورمیانه است” تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است كه این شركت در طول جنگ های مربوط به صنعت اسلحه و بحران هایی مانند همه گیری در حال انجام ، از دولت حمایت می كرد. این شرکت همچنین خطوطی برای تولید سیلندرهای اکسیژن دارد که وزارت بهداشت را تأمین می کند.

فدراسیون همچنین نخست وزیر و وزیر بخش بنگاه های عمومی را به بازدید از شرکت و گوش دادن به خواسته های کارگران دعوت کرد.

در همین حال ، هزاران کارگر در نزدیکی کارخانه های این شرکت به تظاهرات ادامه می دهند. کارگران چرخش می کردند ، زیرا بسیاری از آنها در جلسه شرکت می کردند.

روز پنجشنبه ، پارلمان مصر علناً با حضور هشام توفیک ، وزیر تصدی عمومی ، درباره بسته شدن هادیسولب بحث و گفتگو می کند.

پیش از این ، وزارت توفیک با انتشار بیانیه های طولانی توجیهی در مورد تعطیلی ، تأکید کرد که زیان های این شرکت برای سال های مالی 2018/19 و سال مالی 2019/20 به 1.5 میلیارد EGP و 1 میلیارد EGP رسیده است.

وزارت همچنین افزود که میزان تولید فولاد این شرکت به 112000 تن در سال می رسد که کمتر از 1٪ اندازه بازار است. میزان مصرف در سراسر کشور بین 7 تا 8 میلیون تن در سال متغیر است. وی افزود ظرفیت تولید مصر در حدود 11.8 میلیون تن در سال است که حدود 2 میلیون تن با قیمت پایین وارد می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *