لاکمن اسلیم ، منتقد برجسته حزب الله کشته شده است

[ad_1]

به گفته رسانه های لبنان ، منابع خانوادگی و مقامات امنیتی ، لاکمن اسلیم ، فعال و روشنفکر برجسته لبنانی روز پنجشنبه در اتومبیل خود در جنوب کشور مرده پیدا شد. او 58 ساله بود.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که وی در اتومبیل خود پیدا شده و در اثر اصابت گلوله به سرش کشته شده است.

خواهرش راشا الامیر به خبرگزاری فرانسه گفت: “او موقعیت سیاسی داشت ، چرا دیگر او را می دزدند.”

اسلیم مدت هاست که یک صدای برجسته سکولار در جامعه شیعه است و به عنوان مخالف جنبش حزب الله شناخته می شود. وی همچنین به دلیل مواضع خود در برابر حزب الله معمولاً مورد انتقاد و انتقاد قرار می گرفت.

در رسانه های محلی به نقل از محمد فهمی ، وزیر کشور لبنان ، قتل اسلیم را “جنایتی وحشتناک” توصیف کرد. چندین مقام و روشنفکر دیگر در سوگ درگذشت این فعال فقید عزادار شدند.

نماینده كل سازمان ملل در لبنان ، یان كوبیس نوشت كه از ترور اسلیم ناراحت است و وی را “صدای مستقل و شجاعانه” توصیف كرد.

وی افزود برخلاف انفجار در بندر بیروت در آگوست 2020 ، قتل اسلیم باید “سریع و شفاف” تحقیق شود.

طرفداران حزب الله غالباً اسلیم را به دلیل تعلق به ایالات متحده مورد انتقاد قرار می دهند. در سالهای اخیر ، اسلیم علنا ​​اظهار داشته است که او را تهدید کرده اند.

در سال 2019 ، در حالی که مبارزان حزب الله در سرکوب اعتراضات ضد دولتی نقش داشتند ، وی این گروه را به لکه کشی پیام های دیوارها متهم کرد و وی را یک خائن خواند و هشدار داد که “زمانش فرا خواهد رسید”

ترور اسلیم خشم مردم در شبکه های اجتماعی در لبنان را برانگیخته است ، زیرا بسیاری از این نگرانی می توانند باعث ترورهای سیاسی بزرگ شود.

وی سازمانی را به نام Umam Documentation and Research تأسیس کرد که هدف آن بایگانی گذشته خشونت آمیز لبنان است. وی به عنوان بخشی از کار خود به دنبال آگاهی بخشی و جلوگیری از درگیری های بعدی است. او همچنین مدیر مجمع زندان MENA بود ، ابتکاری برای ثبت اثرات و تأثیر زندانهای خاورمیانه از لحاظ سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی.

سیلم چندین فیلم مستند با همسرش مونیکا بورگمن ساخته و در زمینه انتشار نیز فعالیت دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *