مادبولی به مقامات ایالتی دستور داد تا از سیستم آبیاری مدرن حمایت کنند

[ad_1]

نخست وزیر مصر مصطفی مادولی روز چهارشنبه دستور داد همه حمایت های لازم در اجرای طرح ملی آبیاری این کشور انجام شود.

پشتیبانی اطمینان حاصل خواهد کرد که فناوری و امکانات برای پشتیبانی از تولیدات محلی متناسب با نیازهای بازار در دسترس هستند.

دستورالعمل های مادولی در ملاقات وی با محمد محترم گوما ، وزیر سرمایه های مذهبی ، محمد عبدالعاتی وزیر آب و آبیاری و السید الكوسایر وزیر كشاورزی و احیای اراضی صورت گرفت.

نخست وزیر به اهمیت داشتن سیستم آبیاری مدرن برای افزایش کیفیت محصول ، افزایش بهره وری محصول و کاهش هزینه های بهره برداری اشاره کرد. در عین حال ، سیستم مدرن با استفاده کارآمد از نیروی کار ، انرژی و آب ، سود مزرعه را افزایش می دهد.

وی دستور داد مقدمات برنامه ای با هدف تبدیل تمام مزارع سراسر کشور به یک سیستم آبیاری مدرن آغاز شود.

گوماآ گفت وزارت وی در حال حاضر سیستم آبیاری مدرن را در زمین های کشاورزی متعلق به خود اعمال می کند. وی تأیید کرد که این وزارتخانه تاکنون توانسته است بیش از 7000 ارباب فئودال را به سیستم جدید منتقل کند.

عبدالعاتی در این جلسه تأیید کرد که سیستم های آبیاری مدرن برای همه زمین های کشاورزی قدیمی و جدید مناسب است. وی افزود که استفاده از این سیستم ها با هدف بهبود بهره وری آب ، بهبود آبیاری مزرعه و دستیابی به عدالت در توزیع آب انجام می شود.

وی گفت: بانک های ملی وام های آسان را به کشاورزان ارائه می دهند تا به آنها کمک کند زمین های کشاورزی خود را برای کار با سیستم تغییر دهند.

از طرف خود الكوساير گفت كه سيستم آبياري جديد قصد دارد سيستم آبياري را كه قبلاً در مصر استفاده مي شد به سيستم هاي آبياري قطره اي مدرن تبديل كند. این همچنین شامل استفاده از سرنگ های آبیاری ، آبیاری سطحی و سیستم های آبیاری محوری مرکزی برای سیستم آبیاری یکنواخت تر و استفاده از روش های کشاورزی صرفه جویی در مصرف آب است.

الكوسایر گفت كه این سیستم جدید با هدف هدف گذاری این مرحله از برنامه ملی ، در حدود 328،000 فیدان توسط 1 میلیون فددان اعمال شده است. وی افزود که پیش بینی می شود این پروژه در ماه ژوئن تکمیل شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که وزارتخانه وی برای اجرای سیستم آبیاری جدید در 5 میلیون فیدان دیگر با وزارت منابع آب و آبیاری و همچنین دولت همکاری می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *