مبلغ اسلامی ابلا الکهلوی در اثر بیماری COVID-19 درگذشت

[ad_1]

مبلغ مشهور اسلامی مصری ابلا الکاهلوی یکشنبه شب پس از ابتلا به ویروس کرونا (COVID-19) درگذشت. او 72 ساله بود.

الکاهلوی ، معروف به ماما ابلا ، یکی از قوی ترین شخصیتهای مذهبی زن بود که پیوند دروغین اسلام و تروریسم را رد می کرد.

بانوی اول مصر ، انتصار السیسی ، روز دوشنبه در سوگ مرگ الکاهلوی اظهار داشت: مصر متأسفانه الگوی شریف و قابل توجه مصری را که هم به دین و هم به سرزمین مادری خود وفادار بود از دست داده است.

وی گفت که کهلاوی روز یکشنبه پس از یک سفر بشردوستانه افتخاری درگذشت ، افزود: “خداوند او را بیامرزد و به خانواده اش صبر و آرامش عطا کند.”

علاوه بر این ، سازمان مشاور مذهبی مصر دارالافتا نیز با ابراز تأسف از مرگ کهلوی اظهار داشت که وی یکی از مشهورترین چهره های اسلامی دوران معاصر است. وی هر دو تحصیلات را در قوانین شریعت اسلامی با امور خیریه ترکیب کرد و یکی از بزرگترین خیریه ها را در مصر تأسیس کرد.

احمد الطیب ، امام بزرگ الازهر ، نیز درگذشت ال کهلوی را تسلیت گفت ، و ادعا کرد که او الگویی برای نمایندگی زنی است که به دین و جامعه خود صالح است.

علاوه بر این ، محمد محترم گوماآ ، وزیر صندوق های مذهبی با شکایت از الکاهلوی ، از خدا خواست که پاداش وی را به خاطر خدمات به دین ، ​​میهن و مأموریت بشردوستانه اش به او پاداش دهد.

کهلوی یکی از حامیان اصلی روشنایی تمدن اسلامی و فرهنگ پذیرش و احترام به دیگری بود.

از سال 1979 ، وی یکی از مشهورترین استادان دانشگاه الازهر بوده و کلاسهای مختلفی را در مصر و عربستان سعودی تدریس کرده است ، و همزمان با انجام دروس روزانه در مسجدی که توسط پدرش ، محمد الکاهلوی خواننده ساخته شده است.

وی یک موسسه خیریه برای مراقبت از کودکان بی سرپرست ، بیماران سرطانی و بزرگسالان مبتلا به بیماری آلزایمر تاسیس کرد که علاوه بر خیریه نیکوکاری ، انجمن زنان خوب نامیده می شود.

نماز خاکسپاری الکلاوی قرار است دو بار برگزار شود ، هم در مسجد وی در منطقه موکاتام بعد از نماز ظهر و هم در مسجد پدرش در منطقه الباساتین ، هر دو در قاهره.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *