مجمع همکاری عرب و هند سومین اجلاس مقامات ارشد را برگزار می کند

[ad_1]

مجمع همکاری عرب و هند سومین نشست خود با مقامات ارشد را با کنفرانس ویدیویی در تاریخ 12 ژانویه برگزار کرد.

این جلسه به ریاست سانجی باتاچاریا ، دبیر CPV و OIA در وزارت امور خارجه هند و سفیر محمد ابو الكیر ، دستیار وزیر خارجه و نماینده دائم مصر در اتحادیه عرب برگزار شد. سایر شرکت کنندگان شامل مقامات ارشد سایر کشورهای عربی و هند و همچنین دبیرخانه عمومی اتحادیه عرب بودند.

مقامات ارشد روابط تاریخی بین جهان عرب و هند را یادآوری کرده و بر سهم روابط تجاری و فرهنگی در روابط دو کشور تأکید کردند.

آنها از بنیان مستحکم ، پتانسیل بزرگ و چشم انداز گسترده همکاری عرب و هند و نقشی که مجمع می تواند در پیشبرد روابط عرب و هند داشته باشد استقبال کردند.

مقامات در مورد موضوعات مورد علاقه متقابل در سطح منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند و بر اهمیت تقویت همکاری ها و سازوکارهای هماهنگی بین دو کشور تأکید کردند.

این کشور به دنبال تأمین منافع مشترک دو کشور و حفظ صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است. در این راستا ، آنها بار دیگر بر لزوم راه حل های سیاسی برای حل مشکلات و بحران های منطقه در خاورمیانه تأکید کردند.

این کار مطابق با قطعنامه های مربوط به مشروعیت بین المللی و توافق نامه ها و توصیه های مربوطه ، به ویژه مسئله فلسطین و بحران های سوریه ، لیبی و یمن انجام خواهد شد.

این مقامات بر لزوم همکاری در مبارزه با تروریسم و ​​تضمین آزادی دریانوردی و امنیت دریایی ، مطابق با اصول حقوق بین الملل تأکید کردند.

آنها تأكید كردند كه شرایط استثنایی و چالشهای بی سابقه ای كه جهان به دلیل همه گیری ویروس كرونا (COVID-19) جدید پیش روی خود دارد ، نیاز به تقویت همکاریهای بین المللی و منطقه ای است.

این امکان تلاش برای رسیدگی به عواقب این همه گیر ، از جمله در مناطق درگیری و بحران را فراهم می کند. در این زمینه ، آنها در مورد همکاری مداوم بین هند و جهان عرب در زمینه تشخیص و درمان بحث کردند و در مورد رویکردهای ملی مربوط به بهبود اقتصادی پس از COVID-19 تبادل نظر کردند.

این کشور عربی انتخاب هند به عنوان عضوی غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل را برای یک دوره دو ساله (2022-2021) تبریک گفت ، ضمن اینکه چشم انتظار ادامه نقش اساسی هند در صحنه بین المللی ، به ویژه با توجه به مسائل منطقه ای است که مورد توجه دو طرف است.

مقامات ارشد همچنین در مورد راه ها و روش های تقویت همکاری در فروم همکاری عرب و هند ، از جمله در زمینه های اقتصاد ، تجارت و سرمایه گذاری ، انرژی و محیط زیست ، کشاورزی و امنیت غذایی ، گردشگری و فرهنگ ، توسعه منابع انسانی ، آموزش و بهداشت ، علوم و فنون و رسانه ها.

آنها در مورد برنامه ریزی اولیه فعالیت های مشترک این مجمع ، از جمله سومین نشست جشنواره فرهنگی عرب و هند ، نشست هم اندیشی در مورد همکاری عرب و هند در زمینه انرژی ، اولین کنفرانس دانشگاه های عرب و هند ، دومین سمپوزیوم در مورد همکاری رسانه ای عرب و هند و ششمین جلسه کنفرانس مشارکت عرب و هند.

آنها منتظر برگزاری دومین نشست وزیران مجمع همکاری اعراب و هند در هند در یک تاریخ مناسب برای هر دو طرف هستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *