مدرسه ویرجینیا که زمانی به نام سرباز کنفدراسیون نامگذاری شده بود ، اکنون از “شخصیت پنهان” کاترین جانسون تجلیل می کند.

[ad_1]

شهرستان FAIRFAX ، ویرجینیا – دبیرستان ویرجینیا که زمانی به نام یک سرباز کنفدراسیون نامگذاری شده بود ، به نام کاترین جانسون ریاضیدان آفریقایی-آمریکایی ناسا تغییر نام داده است.

دبیرستان سابق سیدنی لانیر در شهرستان فیرفکس روز جمعه مراسم تغییر نام را برگزار کرد.

لانیر شاعر برجسته آمریکایی و خصوصی در ارتش کنفدراسیون بود. جانسون یک افسانه مدرن فضایی است که میراث آن یکی از چهار زن سیاه پوستی است که کار با ناسا به آنها کمک کرد تا زمینه برای اولین فضانورد آمریکایی برای موفقیت در مدار زمین فراهم شود.

هیئت مدیره مدرسه Fairfax پس از ماه ها بحث عمومی و جلسات دادرسی ، در نوامبر سال 2020 به اتفاق آراً به تغییر نام مدرسه رای داد.

جان بوترام ، عضو هیئت مدیره مدرسه این شهر ، در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت: “سهم وی در خدمت به ملت بود و به ما اطمینان داد که عقاب فرود آمد … و به سلامت فرود آمد.” “بنابراین ، من فکر می کنم مناسب است که نام کاترین جانسون برای دبیرستان ما الهام بخش نسل های جدید عقاب ها برای جامعه ما باشد و من مشتاقانه منتظر پرواز آنها هستم.”

تغییر نام این مدرسه در زمانی صورت گرفت که چندین مجسمه کنفدراسیون در حال تخریب و م andسساتی با نام کنفدراسیون بود که در میان اعتراضات ملی در محکومیت نژادپرستی مورد انتقاد قرار گرفت. فعالان حقوق مدنی گفته اند که عناوین و بناهای یاد شده کنفدراسیون ، تاریخ برده داری و نژادپرستی آمریکا را گرامی می دارند.

اعضای دیگر خانواده جانسون در مراسم تغییر نام شرکت کردند. این ریاضیدان در فوریه سال 2020 در 101 سالگی درگذشت.

والری جانسون ، خواهرزاده کاترین و متخصص منابع ریاضی شهرستان فیرفکس گفت: “ما خوشحالیم که آنها نام های او را از میان بسیاری از نام های دیگر انتخاب کرده اند.” “او شروع بسیار فروتنی داشت ، فردی مغرور نبود و هرگز مردم را از همه دستاوردهای او مطلع نمی ساخت. حتی در دوران کودکی من اندازه کار او را نمی فهمیدم ، اما در بزرگسالی او از کار بزرگ و مهم خود آگاه شد جانسون به عمه خود در مقابل شعبه محلی ویرجینیا از ABC WJLA گفت: “و به این دلیل که او واقعاً ابرقدرت هایی داشت ، آنها اشتیاق ، پشتکار و شهامت داشتند.

مدیر مدرسه دکتر تامارا هانا گفت ABC News نام جانسون از بین بیش از 300 پیشنهاد نام انتخاب شده است.

هانا گفت: “مدرسه ما در دهه 1960 نامگذاری شد ، زمانی كه شهرستان فیرفاكس تمام دبیرستان ها را چهره های ادبی نامید.” “بعد از شش ماه تعامل با جامعه و دریافت بیش از 300 پیشنهاد نام ، احساس كردیم یافتن نامی كه ارزش ها و اعتقادات مدرسه و جامعه متنوع ما را منعکس كند مهم است. ما در انتخاب كاترین جانسون برای نام جدید خود شور و شوق زیادی پیدا كردیم اسم. “

هانا افزود: “همانطور که شهردار Fairfax ما ، دکتر فیلیس پایاردو ، مراسم را به ما یادآوری کرد ،” نام مهم است ، نام الهام می گیرد و نام دانش آموزان را نشان می دهد که برای یکدیگر ارزش قائل هستند. “

داستان جانسون در سال 2016 در فیلم “چهره های پنهان” با بازی تاراجی پی. هانسون ، اوکتاویا اسپنسر و ژانل مونه در صفحه بزرگ ارائه شده است.

جانسون در سال 1953 توسط ناسا استخدام شد و خط سیر الن شپارد ، اولین آمریکایی در فضا را قبل از استفاده از رایانه های الکترونیکی محاسبه کرد.

در حالی که فضانورد جان گلن در حال آماده سازی مأموریت خود برای ساختن وی اولین آمریکایی بود که به دور زمین می چرخد ​​، از جانسون خواست تا شخصاً محاسبات انجام شده توسط رایانه های الکترونیکی جدید را بررسی کند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا مدال آزادی ریاست جمهوری سال 2015 را به جانسون اهدا کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، در سال 2019 قانون ارقام پنهان کنگره را امضا کرد و مدال های طلای کنگره ، بالاترین نشان غیرنظامی در ایالات متحده را به جانسون و دکتر کریستین داردن و مدال های پس از مرگ دوروتی اعطا کرد. واگ و مری جکسون.

در ماه آوریل ، مدارس دولتی شهرستان فیرفکس اولین مدرسه ای در کشور بودند که نام یک دبیرستان را به نام جان آر لوئیس ، نماد حقوق مدنی و کنگره فقید تغییر داد.

حق چاپ © 2021 مشاغل اینترنتی ABC News.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *