مرگ دون اورلی: نیمی از دوتای اولیه راک اند رول Everly Brothers در 84 سالگی درگذشت

[ad_1]

NASHVILLE ، تنسی دان اورلی ، نیمی از برادران پیشگام اورلی ، که آهنگهای سازنده موسیقی راک آنها بر نسل موسیقی راک اند رول تأثیر گذاشته است ، درگذشت. او 84 ساله بود.

طبق گفته وکیل و سخنگوی خانواده لیندا ادل هوارد ، اورلی روز شنبه در خانه خود در نشویل تنسی درگذشت. برادرش ، فیل اورلی ، در ژانویه 2014 در سن 74 سالگی درگذشت.

خانواده در بیانیه ای گفتند: “دان با آنچه در قلب خود احساس می کرد زندگی می کرد.” “دان از توانایی خود برای زندگی در رویاهای خود … برای عشق ورزیدن به همسر جان خود و آدلا و به اشتراک گذاشتن موسیقی ای که او را به یک برادر ابدی تبدیل کرد قدردانی کرد. دان همیشه اظهار می دارد که چقدر از طرفدارانش سپاسگزار است.”

در اواخر دهه 50 و 60 ، دو نفر دان و فیل از ریشه های روستایی خود با گیتارهای پرتنش و اشتیاق زیاد برای هماهنگی استفاده کردند ، در حالی که آهنگهای لمس کننده آنها – بسیاری از تیم فلیس و بودو برایانت – اضطراب و انرژی نوجوانان را تجسم می بخشید. 19 مورد از 40 مورد برتر آنها عبارتند از “خداحافظ عشق” ، “Let It Be Me” ، “All I Have To Do Is Is Dream” و “Wake up Little Susie” و هنرمندان از بیتلز گرفته تا سایمون و گارفانکل آنها را به عنوان کلید نام بردند. تأثیرات

جری لی لوئیس در بیانیه ای گفت: “برادران Everly بخشی جدایی ناپذیر از بافت موسیقی آمریکایی هستند.” “با ظهور دوست من دان ، من فکر می کنم … به زندگی پر از دوستان فوق العاده ، موسیقی دیدنی و خاطرات شیرین فکر می کنم. چیزهای زیادی می توانم در مورد دان بگویم ، منظور او و فیل برای من و مردم ، و به عنوان نوازنده “، اما امروز من در مورد آن فکر می کنم. “

ترانه هایی مانند “خداحافظ عشق” و “بیدار شو سوزی کوچولو” برای نسل پس از جنگ بچه های خوشحال جذاب بود و هماهنگی های ساده و فریبنده آنها اهمیت خود را در میان سبک های سبک موسیقی پاپ آن دوران پنهان می کرد.

فیل ایورلی گفت: این دو در سال 1973 پس از 16 سال ضربه در میان نزاع ها از هم جدا شدند ، سپس در سال 1983 دوباره به هم پیوستند و “او را در آغوش گرفتند”.

اگرچه تعداد بازدیدهای آنها در اواخر دهه 80 کاهش یافت ، اما تورهای کنسرت موفقی در ایالات متحده و اروپا داشتند.

آنها در سال 1986 وارد تالار مشاهیر راک اند رول شدند ، همان سال که رکورد پاپ کشور “Born Yesterday” را ثبت کردند. دو سال قبل ، آنها با تصنیف “در بالهای یک بلبل” ​​، نوشته پل مک کارتنی ، موفق شدند.

کایل یانگ ، مدیرعامل تالار مشاهیر و موزه موسیقی کانتری می گوید: “دان اورلی به عنوان خواننده ، ترانه سرا و مبتکر گیتار ، یکی از با استعدادترین و تاثیرگذارترین مجریان تاریخ موسیقی عامه پسند بود.” این برادران در سال 2001 وارد تالار مشاهیر موسیقی کانتری شدند.

دان اورلی در براونی ، کنتاکی ، در خانواده ایک و مارگارت اورلی متولد شد ، که خواننده های محلی و کانتری بودند. فیل ایورلی در شیکاگو به دنیا آمد ، جایی که اورلیز از براونی نقل مکان کرد وقتی ایک از کار در معادن زغال سنگ خسته شد.

این برادران در سال 1945 در برنامه رادیویی خانوادگی خود در شناندوآ ، آیووا ، موسیقی محلی خواندند.

پیشرفت حرفه ای آنها زمانی رخ داد که در اواسط دهه 1950 به نشویل رفتند و با Cadence Records مستقر در نیویورک قرارداد رکوردی امضا کردند.

جدایی آنها به طور چشمگیری در طول کنسرت در مزرعه بری Knott در کالیفرنیا رخ داد. فیل اورلی گیتار خود را رها کرد و رفت و باعث شد دن اورلی به مردم بگوید: “برادران همیشه 10 سال پیش مردند.”

اختلاف بین برادران حتی زمانی به دادگاه کشیده شد که دان اورلی در سال 2017 از وراث فیل اورلی به دلیل حق چاپ سه آهنگ آنها ، از جمله “دلقک کتی” شکایت کرد. پرونده به دادگاه تجدیدنظر منطقه 6 رسید.

اما بعد از مرگ فیل در سال 2014 ، دان گفت که قبل از مرگ برادرش پیامی معنوی را احساس کرده است.

دون اورلی در بیانیه ای در سال 2014 گفت: “عشق ما عمیق تر از هرگونه تفاوت زمینی است که ما می توانیم داشته باشیم و خواهیم داشت.”

آنها در حالی که از یکدیگر جدا شده بودند ، حرفه ای در زمینه خوانندگی انفرادی با موفقیت کمی دنبال کردند. فیل همچنین در فیلم کلینت ایستوود در سال 1978 در Every Every Way but Loose ظاهر شد. دان چندین ضبط را با دوستان خود در نشویل ضبط کرد ، در کلوپ های شبانه محلی بازی کرد و گیتار نواخت و در ضبط ها آوازهای پشت سر هم خواند.

دان اورلی در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس در سال 1986 گفت که او و برادرش موفق شدند زیرا “ما هرگز روندها را دنبال نکردیم. ما آنچه را که دوست داشتیم انجام دادیم و از غرایز خود پیروی کردیم. راک اندرول زنده ماند و ما درست می گوییم. کشور در حال زنده ماندن است و ما در این مورد درست بودیم. شما می توانید این دو را با هم مخلوط کنید ، اما مردم گفتند ما نمی توانیم. “

چند دهه بعد ، تأثیر آنها بر موسیقی عامه هنوز مشهود است. در سال 2013 ، بیلی جو آرمسترانگ و نورا جونز از Green Day در آلبوم مشترک خود Foreverly ادای احترام عاشقانه ای به Everlys کردند.

حق چاپ © 2021 توسط Associated Press. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *